Статті

Чому не варто купувати смартфони Xiaomi: на чому економить бренд

Xiaomi – топ за свої гроші. Такої думки насправді дотримується купа користувачів, які вважають, що ця компанія заткнула за пояс усіх конкурентів, запропонувавши ринку по-справжньому доступні смартфони. Це дійсно так. Але не забувайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, і торгувати електронікою собі в збиток ніхто не буде.

Давайте подумаємо, на чому ж Xiaomi економить? Як виявляється на якості обслуговування своїх смартфонів після продажу.

Redmi Note 9S MFF 2020 Limited Edition
Xiaomi відкликала оновлення до Android 11 для Redmi Note 9s

Інколи, люди не наважуються купувати смартфони Xiaomi тільки тому, що ніколи наперед не знаєш, отримає твій апарат наступне оновлення чи ні. Але, мабуть, ще добре, якщо його просто залишать без підтримки на першому році існування. Куди гірше, якщо Xiaomi випустить такий апдейт, який його вб’є. Але ж таке буває досить часто. Просто користувачі найчастіше думають, що раз проблема торкнулася когось іншого, то її не існує. Але це не так. Ось докази.

Xiaomi зупинила поширення Android 11 для Redmi Note 9S після повідомлень про критичні помилки з боку користувачів. Складно однозначно визначити, про які саме помилки йде мова, але різні користувачі повідомляли про мимовільне перезавантаження, вихід смартфона в нескінченний ребут і передчасне розрядження. Що саме власники апарату мали на увазі під критичними помилками, а що ні, не дуже зрозуміло. Однак, якщо вже Xiaomi не знайшла іншого виходу, крім як зупинити оновлення, значить, все дійсно серйозно.

За словами представника спільноти Mi Community, Xiaomi відкликала оновлення через велику кількість помилок, що перешкоджають нормальній роботі Redmi Note 9S. Круто, що компанія помітила це, і вчасно віддала перевагу виправленню своїх косяків. Але чи вчасно? У нашому уявленні «вчасно» в даному випадку означає «в період альфа-або бета-тестування». У всякому разі, до релізу апдейта. А тут виходить, що розробники Xiaomi зліпили патч з того, що було, випустили його, і, зрозумівши, що не пройде, були змушені відкликати його. Ну таке собі …

Xiaomi Mi A3
Xiaomi Mi A3

Проблеми смартфонів Xiaomi

Проте, це далеко не поодинокий випадок. На рік у Xiaomi таке відбувається по кілька разів. Наприклад, в минулому році компанія п’ять разів (!) відкликала Android 10 для Xiaomi Mi A3, два рази для Xiaomi Mi 9T і, здається, по разу для Xiaomi Mi 9 і Redmi Note 8. У більшості випадків причиною були якісь недоробки, які або перетворювали смартфони в цеглу, або вводили їх в нескінченний цикл перезавантаження. При цьому оновлення Xiaomi відкликала, а ось безкоштовно повернути пошкоджені пристрої до життя відмовилася, і деякі користувачі ходили відновлювати прошивку в СЦ за свій рахунок.

Ми вже не кажемо про те, що Xiaomi може собі дозволити взагалі не випустити оновлення для вашого смартфона. Для неї навіть не має особливого значення, скільки йому років. Наприклад, в минулому році компанія відмовилася оновлювати Xiaomi Mi Mix 3 5G. Приводом для цього стала низька популярність смартфона. Тому звичайна модифікація Mi Mix 3 отримала Android 10, а модель з 5G-модемом – ні. Просто через наявність цього самого модему оновлення довелося б переробляти, а компанія визнала, що це недоцільно. Головне, щоб про це дізналося поменше користувачів, які можуть вважати, що недоцільно – це купувати смартфони китайського бренду


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button