Hardnews

Описана небезпека старих телефонних номерів

Використання старих телефонних номерів несе небезпеку для їх колишніх власників. Про це йдеться в опублікованому на сайті Прінстонського університету США дослідженні.


Фахівці організації зауважили, що при оформленні нової сім-карти абонент часто отримує номер, який до цього використовувався іншою людиною. Так йдуть справи з операторами стільникового зв’язку в усіх країнах. Однак часто колишні власники номерів не відв’язують їх від сервісів – наприклад, банківських аккаунтів і профілів в інтернет-магазинах. Це відкриває для хакерів можливість злому.

Щоб описати небезпеку такого виду злому, вчені проаналізували 259 випадкових телефонних номерів у двох американських операторів. Велика частина номерів – 215 з 259 штук – були не унікальними, а раніше належали старим власникам. Виявилося, що за допомогою 171 телефонного номера можна було отримати ту чи іншу інформацію про його попереднього господаря. Наприклад, зайти в його аккаунт на Amazon , AOL, Facebook, Google , Paypal і Yahoo . 100 номерів асоціювалися з певними обліковими записами.

На 19 з 259 вивчених експертами номерів досі приходили дзвінки і SMS. За допомогою аналізу вдалося з’ясувати, що кожен оператор стільникового зв’язку має в наявності близько мільйона вживаних номерів. Автори дослідження попросили провайдерів зв’язку прокоментувати результати, однак, за їхніми словами, вони отримали 26 непослідовних відповідей. У зв’язку з цим фахівці прийшли до висновку, що оператори не можуть виважено оцінити небезпеку старих телефонних номерів.

Back to top button