Що робити, якщо прийшло багато смс з кодами підтвердження з різних сайтів

Зараз на головній

Реєстрація майже всюди нині вимагає прив’язки номера, для підтвердження якого сервіси висилають на мобільний SMS із спеціальним кодом. Але що, якщо ви ніде не реєструвалися, а на телефон несподівано прийшло багато кодів з різних сайтів і додатків?


Такі розсилки останнім часом стали досить поширеним явищем. Вам буде корисно знати, що робити якщо смартфон раптово почав розриватися від купи СМС, і як прибрати цей нав’язливий спам. Розповідаємо.

Чому прийшли різні коди підтвердження на телефон

Для початку розслабтеся – вашим акаунтів в цих сервісах, швидше за все, нічого не загрожує. У такій кількості з мінімальним часовим проміжком ніхто не намагається реєструватися в них вручну. Це відбувається в автоматичному режимі і в справі замішана така програма, як СМС-бомбер.

Завдання бомбера – не вкрасти особисті дані, а просто дістати людину через смс-спам. Погодьтеся, багато кодів з різних номерів, які приходять кожну секунду, змусять понервувати і виведуть з себе кого завгодно. Особливо, якщо підтвердження реєстрації приходять з Fb, банків, інтернет-магазинів та інших важливих сервісів, де вже прив’язані ваші акаунти.

Чим же можна заслужити таке щастя, як SMS-бомбер? Є відразу кілька варіантів, розглянемо найбільш ймовірні з них:

 • Ображений шахрай. Ситуація для прикладу. Ви вирішили продати що-небудь, розмістивши оголошення на «OLX». На нього відгукнувся потенційний покупець. Але в процесі діалогу він спробував розвести вас фейковою передоплатою, вкинув сумнівне посилання або ще якимось чином розкрив себе як шахрая. Ви на розвод не попалися, а ще й не посоромилися «пригріти» невдалого разводіли міцним слівцем. Шахрай зазнав невдачі, його час витратили. І бідолаха намагається помститися єдиним доступним, дріб’язковим способом. У нього є контакти, і шахрай заряджає бомбер на номер телефону з оголошення.

 • Недоброзичливець. Навіть якщо по життю ви дуже добра і чуйна людина, це не означає, що у вас немає недоброзичливців, які незалежно від причин, цілком могли скористатися бомбером, щоб організувати спам кодами підтвердження на телефон.
 • Розіграш. У деяких людей, м’яко кажучи, своєрідне почуття гумору. Тому не виключено, що спам-бомбер є просто чиїмось невдалим жартом. Втім, від цього не особливо легше.
 • Злом акаунтів. Рідше за кодами може стояти не бомбер, а реальна спроба злому акаунта. Хвилюватися варто якщо прийшли СМС з кодом підтвердження з одного конкретного сервісу, куди зловмисник намагається залогінитися за допомогою автоматичного перебору. Як правило, серйозні сайти від такого захищені і блокують профіль після кількох невдалих спроб введення пароля / коду.
 • Маскування злому. Майже неймовірна, але теоретично можлива ситуація. Це комбінація справжнього злому з СМС-бомберу. Якщо зі зломом все зрозуміло, то бомбер тут потрібен, щоб приховати повідомлення від конкретного сервісу в потоці кодів з інших сайтів. Такий собі відволікаючий маневр, покликаний звернути увагу жертви на спам і дати зловмисникові час на злом одного потрібного облікового запису.

Інтерфейс типового смс-бомбера

Що робити якщо приходять СМС з кодом підтвердження

Встановите ви точну причину, по якій приходять коди підтвердження з різних сайтів, чи ні – не має особливого значення. Головне в таких ситуаціях знати, як прибрати SMS-спам. Радикальні заходи типу зміни номера відразу відкинемо: купувати нову SIM-карту через бомбер – дурна ідея. Хоча б тому, що він не діє вічно. За використання таких додатків зловмисникам доводиться платити, і зазвичай їх вистачає на 10-20 хвилин, або максимум кілька годин розсилки.

Але, звичайно, не варто терпіти бомбардування повідомленнями і нескінченне дзижчання телефону весь цей час. Найпростіше рішення – тимчасово включити авіа-режим. А якщо хочете залишатися на зв’язку, можна заблокувати SMS зі всіх номерів, яких немає в списку контактів. Зробити це можна через налаштування стандартного додатка для СМС як на Android, так і iPhone.

Якщо у вас Android, то:

 1. Відкрийте додаток повідомлень і перейдіть в налаштування, клацнувши по іконці з трьома крапками.
 2. У меню, виберіть пункт «Заблоковано» або «Заблоковані номера».
 3. Відкриється новий розділ, в якому потрібно клацнути по іконці шестерні в правому верхньому куті.
 4. Виберіть пункт «Правила блокування» і активуйте варіант «Блокувати всі незнайомі номери».

Якщо у вас iPhone:

 1. Відкрийте додаток повідомлень і перейдіть в його налаштування.
 2. Виберіть пункт «Невідомі та спам», а потім активуйте «Фільтрацію по відправнику».

Через деякий час повідомлення від невідомих відправників можна сміливо розблокувати, як ми вже говорили, спамити вам вічно бомбер не буде.

Є й альтернативні варіанти блокування чужих повідомлень. Платні послуги анти-спаму пропонують абсолютно всі мобільні оператори. Також можна скористатися одним з численних додатків зі схожим функціоналом з просторів Google Play. Наприклад, SMS Blocker або Чорний список.

Тепер ви знаєте, як діяти, коли на телефон приходять СМС з кодом підтвердження. Наостанок не зайвим буде нагадати про головне правило мережевої безпеки – не розкидатися основним номером телефону де попало.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,725Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей