Статті

Розвінчуємо популярні міфи про правила зарядки акумулятора смартфона

Багато людей турбуються про те, як продовжити термін служби акумулятора свого телефону. Користувачі часто стикаються з пов’язаними із цією темою популярними міфами. Спробуємо розвінчати деякі з них.


Міф про цикли зарядки

Одна з найбільш поширених помилок це те, що якщо планується тривалий час не користуватися телефоном, то його слід відключити. Але сучасні гаджети спокійно живуть і без щоденної «прояви уваги». Їх потрібно тільки іноді заряджати. І термін життя батареї від цього лише виросте.

Існує і міф про «безпечне вікно». Нібито потрібно тримати заряд в проміжку від 40 до 80 відсотків. Що врятує батарею від безлічі циклів зарядки-розрядки.

Однак це не так. Зарядка пристрою навіть на 10% з подальшою розрядкою – теж цикл. Так що не турбуйтеся про це.

І з рівнем заряду нижче 40%, і з рівнем вище 80% можна і потрібно використовувати смартфон. Він від цього не постраждає.

Заряджати телефон до 100% теж можна. Те, що так робити не можна – застаріла інформація. Раніше ця заборона була пов’язана з небезпекою перезарядки. Але сучасні пристрої «вміють» її не допускати. Вони просто відключають живлення, коли рівень заряду досягає верхньої позначки.

Міф про користь повної розрядки

Продавець в магазині смартфонів радить в перший день використання телефону повністю розрядити його, щоб продовжити термін служби. Досить типова ситуація.

Колись така порада відповідала дійсності. Нікелеві батареї, які панували на ринку, тільки так і могли працювати в повну силу.

Але з приходом літій-іонних акумуляторів і їх аналогів ситуація змінилася на діаметрально протилежну. Тепер «глибокий розряд» тільки шкодить батареям і зменшує термін їх служби.

Міф про шкоду користування під час зарядки

Часткова відмова від використання смартфона під час зарядки – це розумна міра. Але і тут без помилок не обійшлося.

Чисто технічно саме використання телефону в момент зарядки не шкодить йому. Акумулятор, як уже було сказано, зараз розумний і сам розбирається, коли слід себе знеструмити, а коли навпаки.

Але ось невдало повернути телефон і пошкодити провід або роз’єм – цілком реальна небезпека. Причому найчастіше ламаються саме рідні, заводські зарядні пристрої. Варто пам’ятати, що саме вони сприяють довговічності роботи телефону. У той час як зарядки «лівого» виробництва цілком можуть йому нашкодити.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button