Стало відомо, чому людей дратує власний голос у запису

Зараз на головній

Кожна людина являє собою унікальне поєднання характеристик: зовнішності, характеру і, звичайно ж, голосу. Ви навряд чи сплутаєш свою зовнішність з чиєю-небудь іншою, а дізнатися власний характер не складе труднощів навіть по простому опису. А ось з голосом все інакше. Більшість людей на запису його просто не впізнають. Більш того, власний голос дратує і часто викликає негативні емоції. Але чому так відбувається?


Голосова конфронтація

Перше пояснення, яке приходить в голову, – це недосконалість пристроїв запису. Адже навіть найдорожчий і якісний мікрофон хоч трохи, але спотворює звук. Однак набагато сильніше цей звук спотворюють кістки вашого черепа. Вони створюють додаткові коливання, через які власний голос нам чується по-іншому і зазвичай звучить нижче, ніж є насправді.

І ваша версія голосу «усередині» може сильно відрізнятися від неї ж «зовні», де у звукових коливань куди менше перешкод, щоб дістатися до чужих вух. Іншими словами, «справжній» голос куди ближче до того, що ми чуємо на відео або аудіодоріжці. Але не варто занадто переживати, причина, по якій голос з запису вам не подобається, не в тому, що він огидний насправді.

голос

Адже оточуючі сприймають його абсолютно нормально і не затикають вуха, коли ви починаєте говорити. Та й, як показують експерименти, незадоволені своїми голосами навіть люди, які легко можуть зробити кар’єру диктора або радіоведучого. Власний голос у записі просто занадто незвичний, тому викликає дисонанс і психологічний дискомфорт, поки людина з ним не звикся. У такого явища навіть є окремий термін – голосова конфронтація.

Психологічну природу неприйняття свого голосу побічно підтверджують і серйозні наукові дослідження. Експерименти психологів показали, що людей зачіпає не тільки сам факт того, як вони говорять, але і що саме вони говорять. Так випробуваним пропонували оцінити дві групи записів, в одній люди говорили іноземною мовою, в іншій – на рідній для випробуваного. В обидві групи затесалися і записи голосів учасників експерименту, про які вони не знали.

Запис на рідній мові несподівано викликала куди більше негативних реакцій. І це наводить на думку про те, що все куди складніше банальної різниці в чутних частотах. Голос – невід’ємна частина людської ідентичності, і ця ідентичність для самої людини може сильно відрізнятися від того, що бачать оточуючі. Невідповідність особистої оцінки і оцінки з боку сприймається болісно.

На користь цієї версії говорить і ще один експеримент. У ньому контрольній групі випробовуваних пропонували просто оцінювати різні голоси на записах. І якщо свого голосу людина не впізнавала, то в середньому оцінювали його набагато вище. Так що варто просто частіше чути себе «з боку», щоб звикнути.    

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,673Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей