Hardnews

Розкрито детальні характеристики нової та потужної PlayStation 5 Pro

PlayStation 5 Pro буде помітно продуктивнішою завдяки використанню 30 процесорів робочої групи (WGP) замість 18 WGP в оригінальній консолі 2020 року. Про це в новому подкасті розповіли фахівці Digital Foundry.

За словами експертів, збільшення WGP забезпечить консолі PS5 Pro продуктивність у 33,5 терафлопса (10,23 терафлопса в PS5). При цьому реальний приріст продуктивності PS5 Pro складе 45%, а не 227%, зазначені в документах Sony. Ця відмінність пояснюється особливостями архітектури RDNA 3 і механізмами обробки інструкцій.

Стандартна тактова частота графічного процесора нової консолі складе 2,18 ГГц, що навіть нижче 2,23 ГГц у PS5. У режимі розгону частота може досягати 2,35 ГГц, дозволяючи теоретично досягти максимальної продуктивності в 36,1 терафлопса. Зазначається, що такі показники GPU досягаються рідко і тільки в найвимогливіших іграх.

PS5 Pro буде оснащена 56 активними обчислювальними блоками (36 у PS5), що позитивно позначиться на продуктивності в іграх. Також очікується збільшення кешу L1 з 128 до 256 КБ і кешу L0 з 16 до 32 КБ для підтримки більшої кількості обчислювальних блоків і поліпшеного опрацювання завдань із трасуванням променів.

Відеочіп PS5 Pro отримає функції DirectX 12 Ultimate, включно з апаратною підтримкою оптимізації шейдингу, поліпшеними можливостями для гібридного згладжування MSAA і повною сумісністю з сітковими шейдерами, чого немає в оригінальній PlayStation 5.

Sony також надасть розробникам спрощений метод інтеграції технології масштабування зображення PSSR, яка буде сумісна з FSR 2, що дасть змогу поліпшити продуктивність ігор із підтримкою PSSR.

За чутками, продажі PS5 Pro почнуться наприкінці 2024 року. Вартість консолі поки не розкривається.

Раніше стало відомо, яка відеокарта AMD вже зараз може конкурувати з потужністю PS5 Pro.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button