Softnews

Для чого і як використовувати модуль NFC в смартфоні

Змістом технології NFC є можливість швидко, зручно і безпечно передавати на малі відстані невеликі об’єми даних. Дана технологія почала активно розроблятися з середини 1990-х років і вже досить давно використовується в сучасних смартфонах. У нас чомусь ця корисна функція не користується особливою популярністю.


Суть системи «комунікації ближнього поля»

Назва технології NFC перекладається буквально як «комунікація ближнього поля». Її сенс полягає в можливості бездротової передачі інформації на короткі відстані. Йдеться про взаємодію джерела і приймача за допомогою радіосигналу на відстані менше 10 см. При цьому, необхідно пам’ятати, що NFC не призначена для роботи з великими обсягами даних, до того ж швидкість її роботи не найвища. Саме ці характеристики і визначили сферу застосування NFC. Ви можете обмінюватися короткими сигналами між двома смартфонами або між смартфоном і зовнішнім пристроєм.

У яких сферах використовується протокол NFC

Використовуючи технологію NFC, ви можете передавати, наприклад, інформацію такого типу:

 • Передача координат місця розташування об’єкта для побудови маршруту,
 • Безконтактна оплата,
 • Зчитування стану і віддача команд інших пристроїв,
 • Надання ваших контактних даних,
 • Відправка посилання на веб-сторінку або додаток.

Технології NFC в повсякденному житті

Використання даного протоколу зв’язку багатофункціональне і ним дуже зручно користуватися за допомогою сучасного смартфона. Потрібно лише встановити необхідні додатки. Вбудований модуль NFC здатний спростити процеси, які нам необхідні щодня, починаючи з оплати покупок, закінчуючи передачею файлів і зчитування інформації з різних пристроїв.

Якщо на вашому мобільному буде встановлена ​​функція NFC, ваш смартфон стане альтернативою:

 • електронному ключу,
 • віртуальному гаманцю,
 • проїзним квиткам в метро,
 • пропуску в будь-який закритий заклад, наприклад, спортивний клуб, басейн та інше.

Здійснення платежів

NFC

Безконтактні платежі одна з найперспективніших сфер використання даної технології. Вона працює швидко, зручно і повністю безпечно. Вам треба лише піднести телефон до терміналу, і система вирахує гроші з вашого рахунку.

У питанні здійснення платежів, технологія NFC відрізняється зручністю і безпекою. Найбільш маленька відстань, на якій вона працює і гарантує високу ступінь захисту інформації при передачі. Чисто фізично зловмисники не зможуть перехопити ваші платіжні дані. Саме велика відстань, на якій працює Bluetooth і не дозволила використовувати його для безконтактних платежів.

NFC-мітки

Міткою називають інформаційну зону з NFC-чіпом. Діапазон використання пасивних NFC міток в нашому звичайному повсякденному житті неймовірно широкий. Працюють вони без джерела живлення, тому служити можуть довго, мають невеликі розміри. Щоб ця позначка активізувалася, досить, щоб вона потрапила в певний діапазон пристрою, що зчитує.

Ці невеликі мікросхеми легко інтегруються в платіжні термінали, смарт-карти, турнікети метро, ​​в невеликі аксесуари – браслети, брелоки і так далі. Мітки програмуються на виконання простої операції, а, щоб вона спрацювала, вам треба всього лише піднести до неї смартфон.

NFC мітки можна програмувати на будь-які зовнішні речі та завдання. Відмінно ця технологія працює в поєднанні з системою Розумний будинок – ви можете включати і вимикати світло, керувати побутовою технікою, знімати дані приладів обліку. Така мітка може служити своєрідним чіпом для домашнього вихованця – будь-яка людина, просканувавши її на нашийнику отримає всю необхідну інформацію про власника, якщо тварина загубиться.

NFC

Датчики NFC відрізняються:

 • невеликими розмірами,
 • малим енергоспоживанням,
 • високою швидкістю установки зв’язку.

Завдяки цим характеристикам, мікросхема NFC може бути інтегрована в зовсім маленькі за розміром пристрої.

Система NFC-міток буде корисна для автоматизації управління смартфоном, наприклад, вона допоможе включити на телефоні беззвучний режим, відправити повідомлення, запустити аудіоплеєр, включити будильник або GPS.

Для роботи з технологією NFC вам буде потрібен додаток Android Beam. На всіх пристроях з ОС версії Android 4.0 і вище він прекрасно працює. Для програмування міток використовуються додатки NFC ReTag і NFC Task Launcher.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button