Hardnews

Чому українці накривають Wi-Fi роутери фольгою. Чи варто так робити?

У деяких оселях українців можна наштовхнутися на незвичайну картину – роутери, накриті або навіть повністю загорнуті у фольгу. Судячи з фотографій з різних форумів, явище це далеко не одиничне. І багатьом цікаво розібратися, чому люди взагалі обмотують Wi-Fi роутери фольгою. Чи варто так робити?

Фольга і випромінювання 

До справжньої причини докопатися нескладно. Безліч далеких від техніки людей вважають електромагнітне випромінювання від роутерів небезпечним для здоров’я і намагаються зменшити шкоду в міру своєї фантазії і підручних засобів. Так в житлі з’являється роутер, замотаний в харчову фольгу. Виходить смішно і неефективно, впору згадати класичні меми про шапочку з фольги.

Навіть кілька шарів фольги пристрій толком не екранують. А якби дійсно екранували, то у власника почалися б проблеми з інтернетом через слабкий сигнал від роутера. Навіть без урахування того факту, що частота, на якій працюють роутери, абсолютно безпечна для людини. Зазвичай ці пристрої функціонують в діапазоні 2.4 ГГц, більш просунуті – покривають 5 ГГц. Обидва відповідають прийнятим в усьому світі стандартам безпеки.

Обмотувати роутер фольгою – це безглузда ідея ще й тому, що навколо вас цей роутер не один. Досить заглянути в список бездротових мереж навколо, майже в кожній квартирі стоїть подібний пристрій. А ще електромагнітне випромінювання випускає проводка, мікрохвильова піч, нарешті вежі стільникового зв’язку, від яких нікуди не дітися при всьому бажанні. Хіба що, перемістившись жити в повністю екранований бункер і одягнувши скафандр.       

Чим загрожує обгорнутий фольгою роутер

Але відсутність ефективності – це ще не вагома причина чогось не робити. Хіба мало, комусь фольга навколо роутера приносить відчуття психологічної захищеності, нехай і помилкове. Все одно обмотувати роутер не варто, просто тому, що це може бути небезпечно.

роутер

Будь-який електричний прилад, і роутер в тому числі, нагрівається. Щоб температура не піднімалася занадто сильно, в роутерах не просто так роблять вентиляційні отвори. У обмотаному фольгою роутері вся вентиляція перекривається, а це гарантований перегрів пристрою, який може привести до поломки або, що найстрашніше, займання. Не ведіться на погані приклади з інтернету, якщо не хочете залишитися без обладнання, а то і зовсім спалити квартиру.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button