Статті

Чи допоможуть стандарти вологозахисту IP67 і IP68 “вижити” смартфону після контакту з горілкою, вином і пивом

В останні роки наявність вологозахисту в смартфонах стала нормою. Але чи так ефективна вона насправді, і чи може вона захистити пристрій від інших рідин. Спробуємо розібратися, чи залишиться смартфон в безпеці, якщо пролити на нього келих вина, або іншого алкоголю.

Існує кілька стандартів вологозахисту, якими виробники смартфонів маркують свої девайси.

Зараз найчастіше зустрічаються стандарти IP67 і IP68.

Останній в свою чергу на даний момент є показником найпотужнішого рівня вологозахисту у смартфонів. Він передбачає, що апарат можна занурювати в воду на глибину до одного метра на 30 хвилин. Однак сама ступінь захисту у всіх апаратів різна, тому різні виробники можуть заявляти, що їх девайси можна занурювати на глибину і до чотирьох метрів і на більш тривалий час.

Також існують стандарти IP65 і IP66, які захищають смартфон від струменів води, але не врятують його від прямого занурення в воду. Стандарт IP54 в свою чергу може захистити пристрій тільки від бризок.

Ще є стандарти IPX, які захищають тільки від вологи, але не від пилу, наприклад, IPX4, що забезпечує захист від бризок і крапель дощу. Такими стандартами в основному маркуються бездротові навушники, а не смартфони.

телефон вода

Найбільш максимальним стандартом вологозахисту є IP69, який означає, що пристрій можна занурювати навіть в гарячу воду.

Але оскільки користувачі зазвичай не кип’ятять свої смартфони, то зайве оснащувати їх захистом за стандартом IP69.

Тому краще за все перевірити на сайті виробника вашого смартфона, на яку глибину і на який час занурення пристрою є допустимим.

Важливо відзначити, що деякі виробники смартфонів (в основному китайські) заради економії та максимального зниження цінника апарату оснащують свої пристрої вологозахистом, але не заявляють про відповідність будь-яким стандартам. Це дає користувачеві додатковий захист в форс-мажорних ситуаціях. Найчастіше про наявність вологозахисту в таких смартфонах стає відомо тільки після того, як черговий ентузіаст викладе в YouTube ролик з розбором девайса.

Однак всі ці стандарти заявляють про те, що корпус смартфона впорається тільки з чистою і прісною водою, а не з іншими рідинами. Тому навіть морська вода або хлорована вода з басейну вже небезпечні для пристроїв, не кажучи вже про інші рідини.

Яким чином виробники додають вологозахист в свої смартфони?

Це робиться за допомогою гумових прокладок і великої кількості різних типів клею. І саме клей стає найбільш ураженим місцем вологозахисту, якщо говорити про контакт смартфона з рідиною, відмінною від прісної води.

Наприклад, візьмемо міцний алкоголь. Спирт, що знаходиться в ньому у високій концентрації здатний роз’їсти клей, тим самим порушивши герметичність корпусу, що відкриє волозі доступ до нутрощів смартфона.

Якщо пролити на смартфон неміцний алкоголь, наприклад, вино або пиво, то в цьому випадку шансів того, що спирт роз’їсть клей вже менше, але вони не зведені до нуля. Однак в цьому випадку користувач може зіткнутися з іншою проблемою – цукром. Після висихання цукор може закупорити контакти зарядного порту, або зовсім забити розмовний або основний динаміки. І в цьому випадку промивка звичайною водою (тільки, звичайно, якщо у смартфона є захист від вологи) може вже не допомогти.

Крім цього, безліч лайфхаків з інтернету в таких випадках радять обробити зацукровані зони спиртом. Але, як ми вже зрозуміли, не варто топити смартфон в спирті, адже він може пошкодити клей.

Крім того, через пандемію коронавірусу люди стали частіше протирати свої смартфони антисептиком для дезінфекції, які також містять в собі спирт. Варто дуже акуратно використовувати засіб для чищення смартфона. Можна нанести трохи засобу на чисту тканину і протерти корпус девайса і його бічні грані. При такому методі важливо не занести рідину в отвори зарядного порту, динаміків і мікрофонів. Інакше спирт може вступити в хімічну реакцію з клеєм.

Крім цього, не рекомендується протирати спиртом і антисептиком дисплей смартфона, оскільки на ньому є спеціальне олеофобне покриття, яке може бути роз’їдене спиртом.

Виходячи з усього вище сказаного, не варто спеціально протирати спиртом свої смартфони. Навіть якщо у них є вологозахист. Якщо ж ви випадково пролили алкоголь на свій девайс (у якого є маркування IP67 або IP68), то краще не відкладати його чистку і відразу промити під проточною водою, щоб не допустити висихання цукру, бо після цього процес чищення стане значно складнішим.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button