Статті

Стало відомо, коли ж більше випромінює телефон: при дзвінку чи при користуванні інтернетом

Смартфони пропонують нам дві основні послуги: голосові дзвінки і передачу даних через мережу інтернет. Що з цього безпечніше з точки зору випромінювання від самого смартфона, тобто коли смартфон випромінює менше? Покажемо вам результати вимірів.

За допомогою такого приладу ми будемо вимірювати випромінювання від смартфона в різних режимах

Як і в попередніх тестах виміри будемо виконувати за допомогою детектора BR-9A, який спеціально придбали для цих цілей. Щоб зрозуміти як сильно випромінює смартфон ми будемо вимірювати щільність потоку енергії (ЩПЕ) яка відображається у верхньому рядку приладу. Саме ця величина значиться в українських санітарних нормах. Вона не повинна перевищувати в житлових приміщеннях 10 мкВт / см2.

Передача даних

В одній з попередніх публікацій вже показували вам скільки випромінює смартфон в різних режимах передачі даних. Значення ЩПЕ на приладі сильно відрізняються в залежності від швидкості передачі даних і напрямку передачі.

Результати замірів ЩПЕ на смартфоні Honor 10i в різних режимах передачі даних

Наприклад, під час неспішного перегляду інтернет-сторінок ЩПЕ становить 7-15 мкВт / см2. Під час замірів швидкості (при максимальних швидкостях) в DL: до 30, а в UL понад 100 мкВт / см2.

Такий великий розкид результатів цілком логічний, тому що чим вище швидкість – тим більше ресурсів потрібно на радіоінтерфейсу між смартфоном і мобільною станцією. Отже, зростає енергія, яку випромінює телефон.

Голосовий дзвінок

Тепер подивимося результати вимірів під час голосового дзвінка. За час всіляких тестів у нас накопичилося безліч результатів як від смартфонів в режимах 2G-4G, так і від телефонів 2G. Детальніше про це розповімо іншим разом. Зараз покажемо лише максимальні значення, які я зміг заміряти під час голосового дзвінка:

Зліва – Galaxy A10 (дзвінок в 3G), праворуч Sony Ericsson T610 (дзвінок в 2G)

Навіть максимальні значення під час дзвінка не перевищують 7 мкВт / см2. В середньому ж вони становлять 3-4 мкВт / см2. Ну а в мінімумі падали до 1,5 мкВт / см2.

Тобто навіть під час звичайного перегляду інтернет-сторінок випромінювання від смартфона значно більше, ніж під час голосового дзвінка. Це легко пояснити тією ж швидкістю передачі даних. Справа в тому, що голосові дані передаються на швидкостях 7,5 до 64 кбіт / сек, в той час як навіть низкошвидкісна передача даних зазвичай починається від сотень кбіт / сек.

Під час розмови смартфон випромінює значно менше, ніж під час передачі даних. Тому смартфону або телефону потрібно менше ресурсів і енергії для передачі голосових даних на мобільну станцію, ніж при передачі даних в мережу інтернет.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button