Softnews

5 типів додатків, які краще видалити зі смартфона якщо ви їх встановили

Додатки бувають корисними і марними, а також умовно корисними. Чому умовно? Тому що, часом, користі від них буде менше, а шкоди більше.

Шкода ця полягає в тому, що такі додатки можуть використовувати ресурси смартфона, споживати трафік або навіть збирати інформацію про користувача, чи то пак про вас.

Ми розділили такі додатки на 5 типів.

Додатки, які вимірюють показники здоров’я

Таких багато: вимірювання пульсу, артеріального тиску і навіть сатурації. В угоді щодо цих програм чорним по білому написано про те, що вони несуть розважальний характер і не претендують на точність.

Точніше, похибка у таких додатків може досягати 100%. Тому не варто вводити себе в оману непотрібними програмами – краще використовувати професійне мед. обладнання, яке продається в аптекe.

Ті програми, які можна знайти в операційній системі

Наприклад, ліхтарик, диктофон, сканери різних кодів. Як правило, такі програми безкоштовні і містять багато реклами, а також хочуть занадто багато дозволів для своєї роботи.

qr

І незрозуміло які дані вони відправляють на сервера розробників – адже код програми як і з’єднання зашифровані.

Додатки очищення

Також входять в коло непотрібних. Особливого ​​приросту швидкості на смартфоні ви не відчуєте, а самі ці програми за механізмом своєї роботи отримують дозволи практично в усі місця смартфона.

І як з пунктом вище, незрозуміло що вони збирають і куди відправляють. Як мінімум, такі програми вже викривали в тому, що вони збирають контакти користувачів для розсилки спаму.

Вкрай сумнівні додатки

Наприклад, детектори брехні, барометри, різні провісники долі, збільшувачі пам’яті або швидкості Інтернету, детектори прихованих камер і різні програми, які обіцяють вам щось унікальне, та ще й безкоштовно.

Як правило, такі програми паралельно збирають інформацію, використовують ресурси смартфона і беруть участь в ланцюжку різних незаконних дій.

Безкоштовні антивіруси

Якщо ставити антивірус на смартфон, то краще дивитися в бік професійних платних програм.

Хоча сучасна ОС тож надійно захищена і антивірус вам може знадобитися лише в тому випадку, якщо ви будете встановлювати додатки не з офіційних магазинів.

Ну і, звичайно, перш ніж встановлювати програму, потрібно ретельно вивчити про неї відгуки, а також подивитися чи точно ви завантажуєте саме ту програму, а то хитрі розробники можуть підмінити букву і ви скачаєте якийсь паразитуючий додаток.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button