Hardnews

Чим замінити флешку для передачі та зберігання файлів

У звичайної комп’ютерної флешки є в основному два завдання:

– Перенесення файлів з одного пристрою на інший;

– Зберігання файлів.

Розглянемо чим замінити кожен з цих варіантів.

Перенесення файлів між пристроями

Тут поле діяльності просто величезне.

– Якщо пристрої підключені до високошвидкісного інтернету, то можна використовувати будь-який хмарний сервіс.

Просто завантажуєте потрібний файл і поширюйте його з доступом через посилання. Посилання можна набрати на іншому комп’ютері (або смартфоні) і завантажити. Для малих об’ємів можна використовувати пересилання на пошту – швидкість тут зовсім не важлива.

– Якщо два пристрої знаходяться в одній Wi-Fi мережі, то інтернет можна взагалі не використовувати. Для двох комп’ютерів можна налаштувати мережу, а два смартфона можна з’єднати за допомогою спеціальних додатків або ФТП сервера;

– Для перенесення файлів між комп’ютерами можна використовувати будь-який пристрій, який здатний підключитися по USB і має внутрішнє сховище (планшет, смартфон і т.д.).

Одного разу, ми переносили файли за допомогою USB модему – він визначався також як флешка на ньому був записаний драйвер;

– Два комп’ютера можна безпосередньо з’єднати проводом (Ethernet) і налаштувати мережу між ними.

Зберігання файлів

Не варто довго зберігати важливі файли на флешці.

Будь-яка флешка має обмежене число перезапису, а з роками взагалі може втратити заряд і ви втратите всі файли.

Для тривалого зберігання краще використовувати жорсткий диск. До того ж, його об’єм може перевищувати об’єм флешки в кілька сотень разів.

Наприклад, диск HDD Seagate Expansion Portable Drive з об’ємом в 4 терабайта має відмінні відгуки користувачів. Простій людині 4 терабайта вистачить для зберігання фото, відео майже на все життя. Диск настільки маленький (2.5 дюйма), що поміщається в кишеню, підключається по USB, а важить всього 238 грам. Швидкість шини 500 мб / сек. Підключили коли потрібно, переписали і поклали на поличку.

Як правило, термін життя жорстких дисків – кілька десятиліть. У нас до цих пір працюють жорсткі диски 1990 року випуску.

Також не варто використовувати SSD диск для зберігання файлів – все таки SSD більше створений для тимчасового запису і роботи системи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button