Навіть 200 гривень: банки посилять перевірку всіх переказів українців

Зараз на головній

Українські банківські структури посилюють контроль над фінансовими операціями простих жителів країни. Тепер можуть заблокувати навіть перекази з карти на карту невеликих сум, а також не прийняти депозит, накопичений за допомогою тіньових доходів.


Даний крок з боку банків вимушений – їх зобов’язує перевіряти доходи своїх клієнтів держава. Посилений контроль з’явився в 2020 році, коли уряд прийняв закон про фінансовий моніторинг, в результаті чого фінустанови зобов’язані жорстко контролювати незаконний рух грошових коштів по рахунках своїх користувачів, інакше вони самі будуть платити величезні штрафи. Органи влади взялися за роботу дуже серйозно – все нові і нові законопроекти змушують тіньовий бізнес поступово виходити в легальне поле.

Новим кроком для банківської системи став контроль депозитних вкладень громадян. Суть проекту така – банк може не прийняти гроші на депозитний рахунок, якщо не впевнений в «чистоті» грошей. Тобто якщо українець заробив кошти «в темну», без оплати податків або за допомогою злочинних дій, то він не зможе помістити їх в банк. Це стосується не тільки депозитів, а й торгових операцій, так як згідно з вимогами законодавства здійснити покупку нерухомості або іншого цінного майна на суму, що перевищує 400 000 гривен, спершу потрібно покласти готівку на рахунок в банк. Однак якщо не надати фінустанові документи, які показують джерела доходу, зіставні з вказаною сумою, то банк гроші на рахунки не прийме.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Опублікований список смартфонів, на які вийде MIUI 12.5 найближчим часом

Компанія Xiaomi опублікувала інформацію про смартфони, на які незабаром вийде прошивка MIUI 12.5. Ці дані компанія офіційно розмістила на...

Більше схожих статей