Бізнес та акції

Навіть 200 гривень: банки посилять перевірку всіх переказів українців

Українські банківські структури посилюють контроль над фінансовими операціями простих жителів країни. Тепер можуть заблокувати навіть перекази з карти на карту невеликих сум, а також не прийняти депозит, накопичений за допомогою тіньових доходів.

Даний крок з боку банків вимушений – їх зобов’язує перевіряти доходи своїх клієнтів держава. Посилений контроль з’явився в 2020 році, коли уряд прийняв закон про фінансовий моніторинг, в результаті чого фінустанови зобов’язані жорстко контролювати незаконний рух грошових коштів по рахунках своїх користувачів, інакше вони самі будуть платити величезні штрафи. Органи влади взялися за роботу дуже серйозно – все нові і нові законопроекти змушують тіньовий бізнес поступово виходити в легальне поле.

Новим кроком для банківської системи став контроль депозитних вкладень громадян. Суть проекту така – банк може не прийняти гроші на депозитний рахунок, якщо не впевнений в «чистоті» грошей. Тобто якщо українець заробив кошти «в темну», без оплати податків або за допомогою злочинних дій, то він не зможе помістити їх в банк. Це стосується не тільки депозитів, а й торгових операцій, так як згідно з вимогами законодавства здійснити покупку нерухомості або іншого цінного майна на суму, що перевищує 400 000 гривен, спершу потрібно покласти готівку на рахунок в банк. Однак якщо не надати фінустанові документи, які показують джерела доходу, зіставні з вказаною сумою, то банк гроші на рахунки не прийме.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button