Чому не можна різати і викидати банківські карти

Перше, що слід знати: банківська карта - це не ваш рахунок безпосередньо

Зараз на головній

У будь-якої банківської карти строго обмежений термін дії, зазвичай вони функціонують від 2-х до 5-и років. Так що рано чи пізно настане момент, коли і ваша картка прийде в непридатність. Багато людей поспішають позбутися «пластика» відразу після блокування, банально порізавши його і викинувши, а іноді просто відправляють прострочені картки у відро для сміття в первозданному вигляді. Це велика помилка. Розберемося, чому не можна різати і викидати непотрібні банківські карти. 


Закрита карта, відкритий рахунок

Перше, що слід знати: банківська карта – це не ваш рахунок безпосередньо, а лише спосіб з ним взаємодіяти. Простіше кажучи, коли закінчується термін дії вашої картки, рахунок в банку залишається активним з усіма наслідками, що випливають. Якщо ви просто викинете вже непрацюючу карту, банк може перевипустити нову і продовжить брати гроші за її обслуговування. Більш того, ці умови обслуговування можуть з часом змінитися. Банк має право змінювати умови договору в односторонньому порядку.

Щоб закрити рахунок, якщо він вам вже не потрібен, недостатньо позбутися банківської карти. Для цього доведеться особисто відвідати фінансову організацію, яка вам цю карту видала, і написати заяву на закриття рахунку. Процес не швидкий, він може легко зайняти і кілька тижнів.

Сповіщення та додаткові послуги

Будь-які додаткові послуги, що діють на банківській картці, будуть діяти і на рахунку. Так що закінчення терміну дії і викинута картка не врятують вас від необхідності оплачувати ті ж SMS-оповіщення від мобільного банку. Баланс на рахунку може піти в мінус, і ви будете зобов’язані його сплатити.

Борги по кредитці

У разі дебетової картки банк навряд чи зможе багато вам нарахувати. З кредиткою зовсім інша справа. Якщо ви викинете кредитку, залишивши на рахунку хоч копійку в мінусі, готуйтеся до дуже неприємних наслідків. Адже ви пам’ятаєте, що рахунок залишається активним, і відсотки по закінченні пільгового періоду почнуть нараховувати як по годинах. 

А відсотки за прострочення на кредитки моторошні. Будьте впевнені, банк сповістить вас про борги в самий незручний момент, коли пара гривень перетвориться в тисячі, а то й десятки тисяч. Тому обов’язково закривайте рахунок прострочених кредиток, переконавшись, що на них немає заборгованостей.

Інформація на пластиці

Не варто забувати і про те, що по викинутій банківській картці можна відстежити ще і вашу особисту інформацію. Ім’я, прізвище, дані самої картки. Цією інформацією можуть скористатися ті ж телефонні шахраї, зімітувавши дзвінок від служби безпеки фінансової організації. Легко повестися, коли хтось по той бік слухавки називає дані, якими зазвичай володіє банк. Перш ніж викинути прострочену карту, потрудіться закрити рахунок, а вже потім ріжте її на дрібні частини і викидайте, якщо це принесе вам емоційне задоволення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Названо 9 причин, чому багато людей досі надають перевагу кнопковим телефонам

Головні причини, через які люди досі користуються кнопковими телефонами і не переходять на більш сучасні смартфони. Простота і відсутність непотрібних...

Більше схожих статей