Hardnews

Складено ТОП-5 вживаних смартфонів, які є актуальними і в 2021 році

У цій підбірці познайомимо вас з світом вторинного ринку. Тут всі флагмани коштують дешевше 6 000 грн, а хтось і навіть 5 000. При цьому по начинці і функціоналу вони все ще будуть актуальними. Головне – обережність і ретельна перевірка при покупці. А ще в цій добірці НЕ буде смартфонів від Apple, інакше б вся стаття складалася тільки з них.


Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2
Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2 вийшов взимку 2018 року і став вкрай неоднозначним. Спірний дизайн, дивне розташування сканера відбитків пальців, відсутність 3.5-мм джека і слабкі камери не влаштували навіть фанатів марки. Все це визначило долю як самого смартфона, так і його цінника. Не дивно, що вже через рік компанія відмовилася від нового “революційного” дизайну, а незабаром і повернула роз’єм для навушників.

Зараз трирічний флагман Sony коштує дешевше, ніж навіть дворічний середнячок 10 Plus. На вторинному ринку його спокійно можна купити за ціну умовного Redmi 9A або Samsung Galaxy A02s. При цьому ви отримаєте апарат з масою переваг: актуальний процесор Snapdragon 845, якісний дисплей, відмінна якість відеозйомки, стереодинаміки і, якщо пощастить, збережений захист від пилу і вологи. А ще він підтримує бездротову зарядку і володіє відносно непоганою для своїх років автономністю. Загалом, варіант цікавий, ще й виділяється з натовпу.

На що дивитися при покупці: наявність герметичності, стан камери, динаміків, загальна перевірка.

Ціна: 4000-6000 грн.

LG G6

LG G6
LG G6

Смартфон, який можна назвати безкомпромісним. Нормальні за свою ціну камери, потужна начинка, 4 ГБ оперативної пам’яті, IPS-екран з плоским склом, та захист від пилу і вологи. Краще, звичайно, купувати версію з індексом H870DS. Тут ви отримаєте і той самий ЦАП для якісного звуку в провідних навушниках, і підтримку всіх вітчизняних частот 4G.

Головна підступність цього телефону полягає в його історії. Справа в тому, що в 2019 році ці апарати почали спливати за смішними цінами на Aliexpress, де люди їх активно розкуповували. Зрозуміло, це були відновлені екземпляри, причому відновлені вони були вельми кустарним способом. І якщо пристрій спокійно прожив пару років до продажу на OLX – це не означає, що він проживе ще стільки ж. Тому будьте обережні при покупці.

На що дивитися при покупці: відновлений чи ні, стан скла основної камери (воно легко дряпається), герметичність.

Ціна: від 3000 грн.

Google Pixel 2 (XL)

 

Google Pixel 2 XL
Google Pixel 2 XL

Більшість любить Пікселі за їх простоту і лаконічність. Той самий Pixel 2 XL в кольорі Panda – ну просто красунчик! Втім, не тільки цим обмежуються його переваги. За свою ціну ви отримаєте кращу мобільну камеру, яка приємно здивує вас якістю фотографій. Не забуваємо і про чистий Android, що не забитий зайвими додатками.

Правда, тут ми можемо зіткнутися з тією ж проблемою, що і у LG G6 – відновлені апарати. Правда, шанс нарватися на такий буде відчутно нижче, так що можна обмежитися лише базовою перевіркою.

На що звертати увагу: стан дисплея і динаміків, камера, герметичність.

Ціна: 3000-5000 грн.

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7

Найбільш старенький гаджет в цій статті присвячений тим, хто довіряє тільки цьому бренду. Незважаючи на недавній п’ятирічний ювілей, Samsung Galaxy S7 все ще хороший за свою ціну. Якісний AMOLED-дисплей (головне, щоб не вигорів), традиційний сканер відбитків пальців на передній панелі, хороша камера з оптичною стабілізацією та бездротова зарядка.

Хіба що процесор вже не той, та й роз’єм MicroUSB давно застарів, але заради знаменитого логотипу всі ці недоліки можна і стерпіти. У більш дорогому сегменті варто поглянути на Galaxy S8 з більш ефектним безрамковий екраном.

На що дивитися при покупці: герметичність, цілісність корпусу, стан екрану.

Ціна: 3000-4500 грн.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 8

Правило “якщо хочеш купити хороший недорогий смартфон – купуй Xiaomi” працює навіть на вторинному ринку. Кращим вибором в сегменті до 5000 грн є флагман 2018 року Mi 8. Так, некрасивий, так, з величезним вирізом, так, без стерео і роз’єму для навушників. Але зате швидко працює і добре фотографує – підтверджено особистим досвідом. Зокрема, фото всіх гаджетів в наших оглядах 2020 року було зроблено саме на цей смартфон.

Дещо дорожче буде коштувати модель Mi Mix 2S, яка відрізняється від Mi8 корпусом з кераміки, IPS-екраном без вирізів, наявністю стереодинаміків і підтримкою бездротової зарядки. Теж відмінний варіант до покупки, навіть, на наш погляд більш надійний – згадуємо про вигорання AMOLED-екранів.

На що дивитися при покупці: стан батареї, вигорання екрана.

Ціна: від 3200 грн.

Back to top button