Що буде, якщо змінити прізвище і перестати оплачувати кредит

Зараз на головній

Багатьох українців останнім часом цікавить, чи можна змінити ПІБ і на підставі нових персональних даних перестати оплачувати кредити і позики. Професійні юристи відповіли на це питання і описали наслідки подібного рішення.


Експерти відразу ж попереджають – подібний крок не знімає відповідальності з користувача зі сплати боргів. Змінити прізвище та ініціали досить легко, для цього потрібно просто звернутися в паспортний відділ, проте піти від кредитів не вийде. Незважаючи на те, що персональні дані помінялися, борги по неоплаченим кредитам будуть накопичуватися і людина залишиться зобов’язаною їх виплачувати. Більш того, якщо не сповістити про зміну прізвища банк або іншу кредитну організацію, користувач прямо порушує умови договору, в якому чітко прописана необхідність сповіщати партнера про зміну персональних даних, в результаті до фінансової відповідальності додасться ще й кримінальна.

Також не варто думати, що подібний крок заплутає кредиторів і зробить неможливим визначення місця перебування боржника. Судовим приставам, яких наймуть кредитні організації, досить буде звернутися в РАЦС, щоб встановити нові паспортні дані людини, а також його місце фактичного проживання. Ще варто враховувати, що приховування або зміна персональних даних без попередження фінансового партнера загрожує появі такого собі «клейма», яке буде поширено по всіх кредитних і банківських організаціях країни. У підсумку цей неплатник просто не зможе взяти позику або укласти з банком договір на обслуговування.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Опублікований список смартфонів, на які вийде MIUI 12.5 найближчим часом

Компанія Xiaomi опублікувала інформацію про смартфони, на які незабаром вийде прошивка MIUI 12.5. Ці дані компанія офіційно розмістила на...

Більше схожих статей