Статті

Стало відомо, скільки коштує вакцина від COVID-19 в інтернеті

Для того, щоб розібратись в темі, було проаналізовано 15 торгових майданчиків в даркнеті. Виявлено оголошення про продаж трьох видів запатентованих вакцин від коронавірусу – Pfizer / BioNTech, AstraZeneca і Moderna, а також деяких ще не запатентованих.


За даними дослідників, оголошення розміщуються переважно з Франції, Німеччини, Великобританії і США. Спілкування з продавцями відбувається через захищені месенджери з функцією видалення повідомлень за таймером. Оплата в основному розглядається в біткоїнах. Згідно з аналізу трансакцій, багато авторів оголошень провели від 100 до 500 операцій.

Зробити однозначний висновок, чи є пропозиції з продажу вакцин в даркнеті фейком або покупці дійсно отримують те, що шукають, неможливо. Під деякими з таких оголошень були позитивні відгуки. Можна припустити, що в результаті частини угод люди дійсно купували потрібний товар.

Теоретично це можливо, оскільки в медичних установах по всьому світу при розтині упаковки з вакциною іноді залишаються невикористані дози. Однак отримати гарантію, що всі умови правильного зберігання вакцини дотримувалися, навряд чи вийде. Немає гарантії і в тому, що в ампулах дійсно продається вакцина.

COVID-19

Також на чорному ринку продаються фальшиві сертифікати про вакцинацію. Наприклад, відповідний документ європейського зразка коштує близько 20-25 доларів США. Крім того, в деяких країнах потрібна довідка про відсутність COVID-19, наприклад, для походу в офіс або відряджень, поїздок у відпустку. У даркнеті її вартість оцінюється в 1300-2000 гривень.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button