Стало відомо, скільки коштує вакцина від COVID-19 в інтернеті

Зараз на головній

Для того, щоб розібратись в темі, було проаналізовано 15 торгових майданчиків в даркнеті. Виявлено оголошення про продаж трьох видів запатентованих вакцин від коронавірусу – Pfizer / BioNTech, AstraZeneca і Moderna, а також деяких ще не запатентованих.


За даними дослідників, оголошення розміщуються переважно з Франції, Німеччини, Великобританії і США. Спілкування з продавцями відбувається через захищені месенджери з функцією видалення повідомлень за таймером. Оплата в основному розглядається в біткоїнах. Згідно з аналізу трансакцій, багато авторів оголошень провели від 100 до 500 операцій.

Зробити однозначний висновок, чи є пропозиції з продажу вакцин в даркнеті фейком або покупці дійсно отримують те, що шукають, неможливо. Під деякими з таких оголошень були позитивні відгуки. Можна припустити, що в результаті частини угод люди дійсно купували потрібний товар.

Теоретично це можливо, оскільки в медичних установах по всьому світу при розтині упаковки з вакциною іноді залишаються невикористані дози. Однак отримати гарантію, що всі умови правильного зберігання вакцини дотримувалися, навряд чи вийде. Немає гарантії і в тому, що в ампулах дійсно продається вакцина.

COVID-19

Також на чорному ринку продаються фальшиві сертифікати про вакцинацію. Наприклад, відповідний документ європейського зразка коштує близько 20-25 доларів США. Крім того, в деяких країнах потрібна довідка про відсутність COVID-19, наприклад, для походу в офіс або відряджень, поїздок у відпустку. У даркнеті її вартість оцінюється в 1300-2000 гривень.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,077Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Опублікований список смартфонів, на які вийде MIUI 12.5 найближчим часом

Компанія Xiaomi опублікувала інформацію про смартфони, на які незабаром вийде прошивка MIUI 12.5. Ці дані компанія офіційно розмістила на...

Більше схожих статей