Softnews

Експерти розповіли, як дізнатись, що ваш смартфон зламали

Навіщо зламують смартфони? Що можуть хакери дістати з телефону пересічного користувача? Як мінімум отримати доступ до його особистої інформації, паролів від електронної пошти, соціальних мереж і потім розсилати спам.


Якщо пощастить, то у них буде доступ до гаманців і платіжних карт, де зберігаються кошти. Ми ж самі перетворили смартфони в міні-офіс кишенькового формату – не менше.

Apple і Google, звичайно ж, працюють над захистом. Розробники додатків грунтовно опрацьовують це питання, але і нам розслаблятися не варто. Злом помітити нескладно, якщо бути уважним.

7 ознак злому

Отже, що має для вас стати сигналом SOS? Смартфон починає робити те, в чому раніше запідозреним не був.

телефон злам

Ось найчастіші «примхи»:

1. Він швидко розряджається, навіть коли доступ до інтернету та додатки, що не використовуються відключені. Причина швидкої розрядки акумулятора може ховатися в додатку-шпигуні, який себе не проявляє, але в енергії все ж має потребу.

2. Телефон раптом почав нагріватися в режимі очікування. Гаразд, коли при активному використанні – довгих розмовах, серфінгу в інтернеті, іграх. Але він просто лежить, а корпус гріється. Можливо, шкідливий додаток працює, поки ми спимо.

3. Смартфон живе своїм життям: вимикається, коли йому захочеться, самостійно перезавантажується або запускає програми. Ми зазвичай списуємо це на глюки операційки, але причиною може бути банальний злом.

4. Буває і так, що смартфон не включається – замість цього він відкриває програму на свій розсуд.

5. Відкриваєте журнал дзвінків і бачите в ньому невідомі телефонні номери.

6. А ще після злому вам можуть приходити sms від товаришів. Але повідомлення дивного змісту – відверта маячню, безглуздий набір символів і букв. Не відкривайте, бо в цьому випадку вірус завантажиться в телефон автоматично. Ви запитайте, звідки у хакера ваш номер і номер вашого приятеля? Може, його зламали раніше?

7. Буває, що фонить в розмові, стоїть відлуння або ж вхідний дзвінок скидають, як тільки ви можете відповісти на дзвінок. Чим поясните? Перешкодами на лінії? Точно, тільки не завжди вони з’являються з вини оператора – можливо, саме в цей момент хтось невідомий намагається увійти у ваш акаунт.

телефон пароль

Захисти себе сам

Захист від злому починається з профілактики. Для початку встановіть пароль на телефон. Якщо чесно, то відбитку пальця не варто довіряти на 100%.

Другий момент – автоматичне збереження паролів в браузері. Фішка зручна, поки хтось третій не отримав доступ. Тому краще обійтися без запам’ятовування.

Ви, звичайно ж, цього не зробите, але раптом. Забороніть автоматичне підключення до точок доступу Wi-Fi – вибирайте їх вручну. Користуйтеся мережами, захищеними паролями. Відкриті мережі вразливі. З цієї причини не потрібно оплачувати покупки, використовуючи відкритий Wi – Fi.

Іноді перевіряйте телефон на наявність потенційно небезпечних програм. Ну і про антивірус не забувайте. Штатний захист – це одне, але додатковий (наприклад, перевірки за допомогою Dr.Web CureIt!) нікому ще не завадив.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button