Чому і як Telegram забиває пам’ять вашого смартфону і як з цим боротися

Зараз на головній

У Telegram є важливий недолік – месенджер самостійно викачує файли і забиває пам’ять телефону. Розповідаємо, що з цим можна зробити.


Інструкція по очищенню файлів Telegram

Telegram, як і інші месенджери (WhatsApp і Viber) автоматично завантажує файли на телефон. Зберігається все, що користувач отримує в чатах або каналах месенджера: фотографії, GIF, аудіо, відео та документи. Ця “технологія” тягне за собою швидке зменшення місця в пам’яті мобільного пристрою, що не подобається багатьом користувачам Telegram.

Очистити пам’ять телефону від непотрібних файлів з Telegram можна декількома способами. Найпростіший – зробити це через налаштування месенджера. Для цього необхідно:

  1. Зайти в налаштування Telegram.
  2. Вибрати розділ «Дані та пам’ять».
  3. Вибрати пункт «Використання пам’яті».

В цьому розділі потрібні три пункти. Перший з них «Зберігати медіа». Він потрібен, якщо користувач не хоче самостійно кожен раз видаляти автоматично завантажені файли. Якщо виставити повзунок на «3 дні», «1 тиждень» або «1 місяць», додаток буде автоматично видаляти дані через вказаний термін.

Другий пункт є найважливішим і відповідає за кеш месенджера. Саме там зберігаються всі завантажені зображення, відео і т.д. Щоб швидко позбутися від усіх непотрібних файлів, необхідно натиснути на «Очистити кеш Telegram», залишити галочки на потрібних пунктах та підтвердити операцію. Після цього всі викачані через месенджер файли безповоротно втечуть з телефону.

Третій пункт називається «База даних» і відповідає за кеш текстових повідомлень. Його також можна відчистити, проте займає він в рази менше пам’яті.

Перевірити, чи залишилися якісь файли з Telegram на смартфоні, можна за допомогою будь-якого файлового менеджера. У пам’яті телефону потрібно знайти папку з назвою «Telegram». У ній знаходяться чотири папки, і, якщо очищення кешу пройшло успішно, вони будуть порожні. Якщо ні, можна вручну видалити всі дані, які в них зберігаються.

 

Якщо з якихось причин Telegram все ще займає досить багато пам’яті телефону, допоможе перевстановлення програми.

Що робити, якщо Telegram забиває пам’ять телефону?

Перше і найпростіше – зменшити період часу, протягом якого завантажені файли зберігаються на телефоні. Про це ми писали вище.

Друге – можна повністю відключити автозавантаження, щоб в майбутньому месенджер не забивав пам’ять пристрою. Для цього потрібно відкрити розділ «Дані та пам’ять» в налаштуваннях Telegram, а потім під пунктом «Автозавантаження медіа» перевести в неактивний стан всі три повзунки («через мобільну мережу», «через мережі Wi-Fi» і «в роумінгу»).

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,725Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей