Бізнес та акції

Як раніше не буде: названо зміни в роботі ПриватБанку, Ощадбанку та monobank

Національний банк України (НБУ) випустив нову постанову, що стосується роботи всіх банківських організацій країни. Тепер фінансові установи зобов’язані доносити до своїх клієнтів всю інформацію, їм заборонено приховувати будь-які дані або прописувати їх дрібним шрифтом.


Дана інформація доступна для ознайомлення на сайті НБУ і всіх великих фінансових організацій України. Головним нововведенням закону є система подачі інформації для клієнтів банків, які відкривають / закривають рахунок, беруть кредит, оформляють депозит, або складають інший договір з фінансовим підприємством. Мета – унеможливлення для банків донести неповну інформацію до партнера, або ж приховати її за допомогою певних прийомів.

Основним пунктом оновленої постанови, який привернув загальну увагу, є заборона використовувати в договорах дрібний шрифт. Тепер при складанні документа банк не має можливості робити дрібні виноски, непомітні або важкодоступні для погляду пункти, написані меншим, ніж 11 друкованих пунктів, шрифтом. Інформація про «підводні камені», як можливість банку продовжити термін дії депозиту без згоди власника або вартість додаткових послуг при оформленні кредиту, повинна бути прописана повністю. Крім цього організаціям заборонено включати в договір пункти і виноски, які безпосередньо обмежують можливість клієнта протидіяти банку – наприклад, заборона на подачу скарги або звернення до суду.

Національний банк України також визначив термін, по закінченню якого фінансові організації повинні привести свою документацію в порядок. Зробити це вони зобов’язані до 27 квітня 2021 року.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Google назавжди видалить музику користувачів: як уникнути

В минуле

Клієнтів ПриватБанку атакують дзвінками: зробити нічого не можна

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle