Бізнес та акції

Через нову шахрайську схему з OLX та Монобанк можна потрапити за грати

Шахраїв, на жаль, у нас багато. Розводять громадян по-різному: в інтернеті, по телефону, смс-ками, при особистому відвідуванні. Тепер ж в Україні запрацювала абсолютно нова схема, в якій задіяні OLX та Monobank.


Вам на банківську карту приходить грошовий переказ від незнайомої людини. Потім вам на телефон дзвонить хтось і каже, що він випадково помилився номером телефону, коли відправляв гроші. Точніше не він помилився, а його дівчина (дружина, товариш і тп). Але дівчина типу злякалася чогось (??) і відразу заблокувала свою карту. І просить вас перевести гроші на карту йому. А то через банк дуже довго повертати.

Важливо! 

⛔️ Ні в якому разі не переводити гроші самостійно. Тим більше на іншу карту, не на ту, з якої були переведені вам гроші.

✅ Якщо до вас на рахунок надійшли чужі гроші, зв’яжіться з банком і вимагайте їх повернення на рахунок відправника. Якщо потрібно, віднесіть в банк заяву. Але, може бути, буде досить і вашого дзвінка з телефонного номера, прикріпленого до вашого рахунку.

В чому полягає шахрайство

Хтось розмістив на OLX оголошення про продаж якоїсь речі. Вказав ваш телефон (а може, і номер вашої банківської карти, хіба мало зараз баз даних, нам же постійно хтось телефонує з пропозицією послуг) і попросив перевести гроші на ню за цю річ при покупці. Швидше за все все-таки це буде номер телефону, тим більше зараз легко перевести гроші за номером телефону через Monobank …. Нічого не підозрюючий покупець переводить гроші за номером телефону. Так гроші потрапляють на ваш рахунок.

І ось вам дзвонить цей хтось, який нібито продає річ, говорить про випадковий переказ і просить повернути гроші. Природно, він нічого не говорить про яку б то не було продажу. Типу просто випадковість. Швидше за все (99,9%) він буде просити повернути гроші саме на інший рахунок , обґрунтовуючи це якоюсь причиною.

Ви вірите і відправляєте гроші.

Гірка розплата

Через деякий час той реальний покупець, який відправив гроші за річ, розуміє, що його обдурили. Але у нього є тільки ваш номер телефон (або номер карти), він йде в поліцію і вас знаходять. А ви гроші вже відправили шахраєві, тому що це шахрайська схема. Довести це дуже складно. Наслідки зрозумілі і неприємні.

До речі, на просторах інтернету ще пишуть, що так можуть видати мікропозику, наприклад. Виходить, на ваше ім’я (знову ж бази гуляють) оформляють позику, переводять за номером телефону, ви її отримуєте, а вже як потім розпоряджатися, ваша справа. Напевно, тут є якісь нюанси, але суть в тому, що ні в якому разі не потрібно самостійно розпоряджатися чужими грошима.

Справедливості заради , варто сказати, що часом реально люди помиляються. Але, як мінімум, просять повернути на той же рахунок. Але, навіть в цьому випадку, нехай краще повертає банк. «Від гріха» …

Тому, будьте пильні в фінансових питаннях!

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

MIUI 12.5 від Xiaomi перетворить смартфон на в ПК

В минуле

Названо кращий китайський смартфон

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle