Бізнес та акції

Стало відомо як номер карти українців можуть використовувати шахраї

Шахраї все частіше роблять спроби вкрасти гроші жителів України, використовуючи для цього їх банківські рахунки. Експерти розповіли, чи можна це зробити, маючи тільки номер карти, а також які найпопулярніші схеми використовуються.


В першу чергу експерти заспокоюють користувачів – маючи тільки номер карти шахрай зробити нічого не може. Даний набір цифр використовується тільки для ідентифікації клієнта – для переводу та отримання коштів на рахунок. Однак, маючи на руках цей номер, шахраї можуть «почати свою гру» – розсилати на номер смс-повідомлення з проханням взяти участь в акції, а насправді вкрасти гроші, і т.д. Але для безпосереднього злому цього мало.

Щоб отримати гроші з чужого рахунку, шахраї використовують два компонента. Перший – це захисні дані з вашої картки. Конкретно – CVC-код, розташований на задній частині картки, а також дата випуску «пластика». Маючи ці відомості, шахрай може активувати процедуру відновлення облікового запису при втраті пароля – він відправляє запит серверу банку про те, що втратив телефон, і бажає відновити профіль. Для цього система безпеки запитує в нього захисні відомості, перераховані вище, шахрай відновлює аккаунт, підв’язує до нього свій номер телефону і виводить гроші. Другий – сім-карта користувача. Маючи доступ до сім-карті людини, шахрай може перехоплювати СМС-повідомлення, відправлені банком в якості підтвердження для входу в обліковий запис, і виводити гроші з нього.

Рада фахівців – не залишайте свої дані де попало. Наприклад, деякі магазини запитують у вас захисні дані, щоб підтвердити покупку. Якщо не довіряєте сервісу – не вводьте ці відомості. Не вказуйте номер карти на сумнівних ресурсах. Заволодівши цим номером, злочинці можуть скинути на карту велику суму грошей, а потім попросити повернути їх особисто, залишивши у себе частину. Однак після цього на вас може звернути увагу система безпеки банку, яка відстежує злочинні транзакції.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Клієнтам «ПриватБанку» приходять SMS, після яких на них беруть кредит

В минуле

Київстар відшкодує збитки абонентам, у яких постраждав смартфон

В майбутнє

Також буде цікаво