Бізнес та акції

Акції Apple продовжують падати: iPhone не допомагають

Обговорення
Apple коронавірус

Після успішного 2019 та початку 2020 років компанія Apple зіткнулася зі складною ситуацією. Американський гігант багато втратив на фондовій біржі, і вже відомо, що йому не вдастся досягти передбачуваного доходу за перший квартал. Все через коронавірус і складну ситуацію в Китаї.


Технологічна галузь відчуває серйозні проблеми через епідемію коронавірусу. Події, конгреси та прем’єри скасовуються , виникають затримки виробництва та зниження продажів.

Apple із проблемами коронавірусу

Одна з найбільших технологічних компаній у світі – Apple, також відчуває багато проблем останнім часом. Американський гігант із Силіконової долини вже багато місяців виглядає не дуже. У 2019 році він навіть зафіксував падіння продажів iPhone (що є найвигіднішим продуктом компанії), і це поставило Huawei на третє місце серед найбільших виробників смартфонів у світі.

І хоча компанії фінансово було чим похвалитись, продажі iPhone все ще падали. Однак Apple відзначила чудовий кінець 2019 року та початок 2020 року. На той час оцінка акцій компанії досягла найвищого рівня в історії ($ 327,85). Однак, за даними американського телебачення CNBC , у Apple є деякі проблеми.

Apple

Динаміка вартості акцій Apple

Перш за все, оцінка компанії значно впала. Починаючи з рекордного рівня 29 січня, акції Apple сьогодні коштують на 19% дешевше. З початку року їх ціна знизилася майже на 6 відсотків – зараз ціна однієї акції становить 275 доларів

Звичайно, в цьому винна епідемія коронавірусу, яка ускладнює життя виробникам електроніки вже два місяці. Через контрзаходи, вжиті в Китаї (включаючи карантин працівників компанії), багато заводів або не працюють, або використовують лише невелику частину своїх виробничих потужностей. Як результат, виробникам не вистачає як деталей для пристроїв, які ще лише з’являться на ринку (включаючи iPhone SE 2), так і смартфонів, які вже представлені. Деякі служби Apple навіть мають проблеми з гарантійним ремонтом через відсутні деталі. На щастя в Україні з ремонтом iPhone проблем поки немає.

І хоча останніми днями спостерігається незначне поліпшення, про що нещодавно нагадав генеральний директор компанії , Apple не досягне очікуваних раніше доходів у розмірі від 63 до 67 мільярдів доларів у першому кварталі 2020 року (другий фінансовий квартал у США ).

Продажі IPhone падають

На жаль, проблеми для Apple ще не закінчились. Після дуже хороших результатів продажів iPhone 11 на рубежі 2019 та 2020 років в Китаї настали трохи важчі часи. Офіційні дані, оприлюднені в понеділок місцевою владою, показують, що продажі iPhone в лютому впали на цілих 60 відсотків, відносно того ж місяця попереднього року.

iPhone 11

Це означає, що в Китаї Apple продала до півмільйона телефонів менше. І це при тому, що до спалаху коронавірусу нічого не вказувало на проблеми із пошуку клієнтів для нових гаджетів із логотипом покусаного яблука. Тим часом, Китай є дуже важливим ринком для Apple, оскільки він відповідає за цілих 15 відсотків загальних продажів продукції американської компанії.

Однак аналітики вважають, що хоча вірус на деякий час буде псувати життя Apple, компанія зможе знову досягти рекордної вартості протягом наступних 12 місяців.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Стали відомі приховані симптоми коронавірусу

В минуле

Redmi Note 9 вже з’явився в магазинах: відео-огляд

В майбутнє

Також буде цікаво