Hardnews

Коронавірус виявився здатний вражати очі людини

Обговорення
коронавірус

У науковому журналі JAMA Ophthalmology вийшла стаття, в якій описаний випадок ураження людського ока коронавірусом. У жінки, що перенесла COVID-19, почалися серйозні проблеми із зором.


Раніше вчені вже переконалися в тому, що коронавірус SARS-CoV-2 здатний вражати не тільки клітини легенів, але і клітини слизової оболонки носа, стравоходу, судин і серця. Тепер з’явився доказ, що вірус зачіпає і очі.

У статті розповідається про випадок 64-річної пацієнтки з Китаю, яка звернулася до лікарів зі скаргами на болі в очах і проблеми із зором. До цього жінка перехворіла неважкою формою COVID-19.

В результаті лікарі виявили у пацієнтки високий внутрішньоочний тиск, набряк рогової оболонки ока, помутніння кришталика та інші проблеми. Жінці довелося робити операцію, під час якої лікарі взяли проби тканин її очей.

У клітинах жінки знайшли безліч дрібних частинок, за формою схожих на оболонку SARS-CoV-2. В результаті вчені підтвердили, що це було пов’язано з коронавірусом.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Киевстар запустил новый тариф за 1200 гривен в месяц

В минуле

Названо способи уникнути зараження COVID-19 в транспорті

В майбутнє

Також буде цікаво