Шахраї масово крадуть сім-карти українців – що робити?

Зараз на головній

Представники постачальника стільникового зв’язку «Лайфселл» заявили про різкий сплеск активності шахраїв, які викрадають мобільні номери звичайних громадян і прив’язують їх до себе. Співробітники компанії пояснили, як захистити свою власність і які методики найефективніші.


Дану інформацію «Лайфселл» надав громадськості після того, як скасував послугу віддаленого відновлення номера. Так як послуга зараз вкрай затребувана, таке рішення мобільного оператора викликало безліч питань, тому представники фірми поспішили пояснити свою позицію.

За словами керівництва «Лайфселл», рахунок викрадених номерів вже йде на тисячі. Шахраї «переподв’язують» сім-карту користувача, щоб отримати доступ до його акаунтів віддаленого банкінгу, платіжних кабінетів і інших фінансових інструментів. Зробити це досить просто, тому оператор розповів про запобіжні заходи, які допоможуть перешкодити розкраданню. Найголовніший «захисний механізм» – це приховування від сторонніх очей номера карти і руху коштів по ній. Саме ця інформація штовхає зловмисників до крадіжки номера. Для «активного захисту» своєї інтелектуальної власності варто прив’язати до аккаунту секретне слово, зареєструвати «сімку» офіційно – з походом до відділення оператора і наданням паспорта, а також повідомляти в колл-центр про підозрілу активність, пов’язану з вашим номером (часті дзвінки з невідомих номерів, звернення без слів і т.д.).

«Лайфселл» перестав підтримувати послугу віддаленого відновлення номера 9 вересня. Решта оператори – зокрема, «Київстар» і «Водафон», дану можливість як і раніше надають, пояснюючи свою позицію тим, що у них «є ефективна система захисту від крадіжок номерів».

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,969Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей