Hardnews

За неякісний інтернет каратимуть, або як українська влада проти спамерів боролася

Обговорення
Швидкий інтернет

Депутати Парламенту України підписали указ про «Про електронні комунікації», який передбачає штрафи для невідповідальних операторів стільникового зв’язку. Тепер за розсилку спаму будуть штрафувати, як і за неякісний інтернет.


Найцікавішим пунктів законопроекту стала боротьба зі спамерами – тепер розсилку рекламних повідомлень через СМС можна здійснювати тільки з дозволу одержувачів. Якщо спам-розсилка буде надходити на адресу користувача, котрий не давав згоди, то ініціатору доведеться заплатити штраф у сумі від 17000 до 85000 гривень.

Це ж стосується і якості послуг, які надає оператор. Наприклад, штраф також передбачений за невідповідну купленому тарифу швидкість інтернету, часті перебої або пропажу інтернет-зв’язку. Тепер контролювати виконання всіх встановлених норм операторами буде спеціальний регулюючий орган. Тобто зі скаргами за неправомірне списання коштів користувач може звертатися до регулятора, а не суд.

Безліч операторів вже висловилися щодо прийнятого законопроекту. В основному, реакція позитивна. Наприклад, представники «Київстару» відзначили, що закон був випущений як не можна вчасно, до того ж він повністю відповідає європейським нормам якості обслуговування абонентів.

Зрозуміло, ці обмеження можуть вдарити по компаніям, які надають послуги зв’язку, однак великі оператори до цього готові. Настільки готові, що вже підняли ціну за свої послуги для абонентів. Зокрема, «Київстар» збільшив вартість своїх базових пакетів мінімум на 50 гривень, причому зробивши це акцією. Коли акційні дні пройдуть, то вартість послуг зросте ще на порядок.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

4G в кожен будинок – Київстар і Vodafon об’єдналися для забезпечення всіх українців високошвидкісним інтернетом

В минуле

Українців попередили, які сайти можна відвідувати через громадський Wi-Fi

В майбутнє

Також буде цікаво