Новини

В чому відмінність камер Huawei P40 і P40 Pro?

Інсайдер, глибоко занурений в тему смартфонів Huawei, опублікував нові подробиці про камери Huawei P40 і P40 Pro, і вони виглядають досить цікаво. Якщо слова інформатора виявляться правдою, то основний датчик цих моделей буде видавати знімки роздільною здатністю тільки 3,24 Мп!


Але для початку – про характеристики камер. Обом моделям приписані датчики на 40 Мп (оптичний формат – 1 / 1,5 дюйма) і 52 Мп (1 / 1,3 дюйма). З огляду на те, що мова йде про смартфони, матриці вражають своїми розмірами. Ще трохи, і скоро в хід підуть дюймові матриці як в компактних і навіть системних камерах.

А далі йдуть відмінності. Huawei P40 матиме 8-мегапіксельний модуль, що забезпечує 3-кратний оптичний зум, а в Huawei P40 Pro разом з перископним модулем, що забезпечує 10-кратний оптичний зум, буде ще й камера 3D ToF. В сумі у Huawei P40 – три модуля, у Huawei P40 Pro – чотири.

[adsforwp id=”10622″]

Huawei P40

А тепер до найцікавішого. В основному модулі смартфонів роздільною здатністю 52 Мп буде застосовуватися фільтр Hexadeca Bayer (він же 16 Bayer). Це означає, що пікселі зможуть групуватися по 16 в один, за рахунок чого буде забезпечуватися більше захоплення світла і, відповідно, буде підвищуватися якість фото. Але в такому режимі розширення впаде до 3,24 Мп.

Ця новина прийшла після новини про те, що в основному датчику конкурента, Samsung Galaxy S20, буде застосований фільтр 9 Bayer, тобто 108 Мп на виході перетворяться в 12 Мп

У Huawei, виходить, вирішили піти далі й принесли роздільну здатність підсумкового знімка в жертву якості. І дуже цікаво подивитися, який підхід виявиться більш виграшним.

Потрібно відзначити, що чи не всі смартфони з багатопіскельними матрицями (розширенням 48 або 64 Мп) знімають із застосуванням фільтра Quad Bayer за замовчуванням, в результаті роздільна здатність знімків в звичайних умовах становить 12 або 16 Мп відповідно. Тому нічого принципово нового в схемах камер нових флагманів Samsung і Huawei немає. До того ж, при необхідності, користувачі зможуть робити фото на повному розширенні матриці, тобто, в разі Huawei, з усіма 52 Мп.  

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button