Softnews

Дзвінок від мобільного оператора: шахраї обкатують в України новий спосіб крадіжки грошей

За останні кілька років популярна шахрайська схема зі дзвінками з банків втратила свою ефективність. Населення вже навчене гірким досвідом і кладе трубку, ледь почувши фразу про службу безпеки. Тому телефонним зловмисникам доводиться вигадувати нові способи розводу — банки в минулому, тепер у ході дзвінки від мобільних операторів.


“Київстар”, Vodafone, lifecell – представитися можуть будь-ким. Шахрай видає себе за співробітника оператора і розігрує один із заздалегідь спланованих діалогів. Зазвичай пропонують змінити тариф на вигідніший, взяти участь в акції та отримати знижку, підключити додаткову опцію або прив’язати банківську картку. 

Кінцева мета шахраїв – змусити жертву назвати коди з SMS або ввести потрібну USSD-команду, щоб отримати доступ до особистого кабінету на сайті оператора та підключити переадресацію дзвінків та повідомлень на інший номер. Через особистий кабінет можна переказати гроші на інший рахунок, зробити платіж, а з переадресацією навіть оформити кредит у банку.

Офіційні представники мобільних операторів вже дали свій коментар щодо того, що відбувається. Вони нагадують, що співробітники компанії ніколи не попросять абонента називати коди із SMS або вводити сумнівні USSD-команди. Почувши подібне прохання, варто закінчити діалог і зв’язатися зі справжньою службою підтримки за номером з офіційного сайту, щоб прояснити ситуацію.

Back to top button