Новини

Українець задекларував 700 млн. доларів в біткоїнах

Одеський мільйонер розлучаючись із дружиною залишив собі лише криптовалюту, і не прогадав.

Мешканець Одеси після розлучення віддав дружині всі гроші та коштовності. Натомість собі залишив цифрову валюту на суму 700 мільйонів доларів. Про вміст криптогаманця мільйонера стало відомо лише під час засідання суду з приводу зменшення податкового навантаження.


Матеріали цієї незвичної справи суд оприлюднив ще у грудні. Та одеські медіаресурси лише зараз звернули увагу на сенсаційну новину. Хоча імена криптомільйонера та його колишньої дружини жодне джерело досі не розкрило.

Пара розлучилася ще у 2017 році. Тоді ж було проведено поділ їхнього майна. У результаті чоловік отримав 16 тисяч біткоїнів. Згідно з актуальним курсом біткоїна на біржі WhiteBIT, такі цифрові статки відповідають 704 мільйонам доларів, або 19,4 мільярда гривень.

Цікаво, що адреса криптогаманця, в якому містяться активи на мільярди гривень, в жодному із судових документів не вказана. Тож перевірити інформацію не видається можливим.

Окрім віртуальних грошей, підприємець після розлучення отримав 13 тисяч доларів та 9 тисяч євро. Натомість його колишня дружина залишила собі дорогі ювелірні прикраси, 210 тисяч доларів та 330 тисяч євро. Тобто завбачливий українець у процесі поділу майна віддав перевагу цифровим активам, а не реальним грошам. І не прогадав. Адже за останні роки біткоїн здорожчав щонайменше у кілька разів. Та й зараз цей вид “крипти” є найбільш перспективним на ринку.

Також у матеріалах справи міститься інформація про оформлення дружиною мільйонера дарчої на його ім’я. Подарована сума становила 16,9 мільярда гривень, 200 тисяч доларів, та 300 тисяч євро. Одеська податкова служба наклала на цю суму податок у 13,4 мільйона гривень. Та оскільки на момент оформлення документу громадяни ще були подружжям, подарунки між ними не повинні були оподатковуватися. Тож окружний адміністративний суд Одеси визнав стягнення неправомірним, зобов’язавши податківців повернути українцю втрачену суму.

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button