Новини

В Україні введуть нову систему переказів з картки на картку

Миттеві транзакції будуть доступні цілодобово у будь-який день тижня.

Національний банк оприлюднив новий проект щодо впровадження в Україні системи миттєвих платежів. Регулятор анонсує роботу сервісу у режимі 24/7 та 365 днів у році, незалежно від дня тижня. Детальніше про нововведення розповіли у прес-службі НБУ.


Миттєві платежі, які центробанк прагне зробити доступними для українців, зараз є світовою тенденцією. Зокрема, їх активно впроваджують провідні країни світу.

Система миттєвих платежів – це роздрібні електронні перекази, які опрацьовуються у лічені секунди. Тож сплачені кошти доступні отримувачу для користування майже миттєво.

Головними особливостями прогресивної платіжної системи є:

  • доступність в режимі 24/7, у будь-який день року;
  • рух коштів між особистими банківськими рахунками користувачів;
  • безповоротність здійсненого платежу;
  • перераховані кошти можуть миттєво бути використані отримувачем для розрахунків;
  • повідомлення про зарахування грошей на рахунок користувач отримує також миттєво.

«Першочергова мета впровадження системи миттєвих переказів – це можливість надавати користувачам якісну послугу переказу між картками. Такі платежі з одного рахунку на інший є надійними, дешевими та неймовірно швидкими завдяки використанню інноваційних технологій і каналів доступу», – пояснюють у Національному банку.

Ще однією перевагою новітньої системи в НБУ вважають стимулювання розвитку платіжної інфраструктури та зростання популярності безготівкової оплати, що наразі є не надто поширеною в Україні.

Наразі проект впровадження платіжної новації знаходиться у відкритому доступі. Він підлягає обговоренню до 21 листопада поточного року.

Нагадаємо, що днями Нацбанк оприлюднив ще одну пропозицію, яка полягає у підвищенні суми страхових виплат учасникам ДТП. Якщо концепція буде реалізована, постраждала сторона зможе розраховувати на компенсацію у розмірі 160 тис. грн за пошкоджене майно. Щодо власних травм та шкоди, заподіяної здоров’ю, то за них постраждала особа зможе вимагати від свого кривдника до 320 тис. грн.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button