Новини

Майже удвічі: українцям обіцяють дорогий хліб та солодощі

Рекордна вартість газу спричинить ріст цін майже на всі продукти.

Здорожчання газу і Європі до рекордних показників значно збільшить вартість продуктового кошика для українців. В першу чергу піднімуться в ціні продукти, які ми завжди вважали найбільш доступними – хліб, овочі та солодощі, адже їх виробництво потребує найбільших енерговитрат.


Газ – не єдиний енергоносій, який цьогоріч значно зріс в ціні. Вугілля та нафта також «не пасли задніх». Та саме газ побив усі можливі рекорди, сягнувши ставки у $1900 за тисячу куб. м. З огляду на такі захмарні ціни, витрати на виробництво у підприємств харчової промисловості також зросли не на жарт.

Більшість харчових продуктів потребують використання різних енергоносіїв ледь не на кожному кроці виробничого циклу. Взяти хоча б хліб, який потребує газу та електрики для обробки зерна, виготовлення муки й власне випічки. Яйця, молоко та навіть овочі – усі ці продукти є залежними від газу, адже потребують що найменше стабільного теплового режиму. Навіть розвіз продуктів по магазинах – це мільйони літрів бензину і зрідженого газу, що також зараз коштують немало.

Та найбільший акцент експерти в галузі харчової промисловості все ж роблять на здорожчання випічки. Поза значними енергозатратами, для її виробництва потрібна також велика кількість соняшникової олії та цукру. А ці два продукти за останні місяці зросли в ціні майже на 90%.

За підрахунками Держстату витрати виробників харчової продукції протягом поточного року збільшилися аж на 41%. А ціни на даний момент зросли лише на 11%. Тож рано чи пізно підприємствам доведеться «відбивати» свої витрати, закладаючи їх у ціну продукції.

Наразі експерти прогнозують зростання ціни хліба принаймні на 1,5% кожного місяця. Причому така тенденція продовжиться й з початком нового 2022 року. Натомість торти можуть здорожчати на всі 40-50%. Не варто чекати низьких цін і на тепличні овочі. Вітчизняні підприємці будуть змушені продавати їх за надвисокими цінами, через великі витрати на обігрів теплиць. Уся надія на імпортовані огірки та помідори, які також будуть не надто дешевими.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button