Hardnews

Експерти пояснили, чи потрібно вимикати роутер вночі

Для облаштування локальної мережі необхідний мережеве пристрій – роутер. Призначення апарату – розподіл трафіку, що надходить по оптоволоконному кабелю з інтернету, по внутрішнім споживачам. Виникає питання: в якому режимі повинен працювати маршрутизатор? Експерти детально пояснили, чи потрібно вимикати роутер на ніч або слід залишати працювати постійно.

Роутер – це міні-комп’ютер, який має своє програмне забезпечення (прошивку), процесор, оперативну пам’ять. Від цих характеристик залежать продуктивність (швидкість скачування) і якість з’єднання. Роутери наділені функцією Wi – Fi , тобто здатні забезпечувати зв’язок зі споживачами за допомогою радіохвиль. Таким чином, роутер є випромінювачем електромагнітних хвиль і споживачем електроенергії.

Термін експлуатації

В середньому, термін експлуатації роутера – 5 років. Заміна пристрою обумовлюється двома причинами: фізичним зносом і моральним старінням.

Технічні засоби при інтенсивній роботі з часом можуть мати ті ж проблеми, що і комп’ютер:

  • зависати;
  • гальмувати;
  • переривати інтернет-з’єднання.

У цьому випадку термін служби визначається якістю збірки

роутер

Розвиток комп’ютерних технологій вимагає більш високих частот і стійкості отримання і розподілу сигналу. Використання застарілих моделей маршрутизаторів буде перешкоджати застосуванню високошвидкісного інтернету.

Шкода для організму людини

Wi-Fi розшифровується, як «передача інформації без проводу». Діапазон використовуваних радіочастот – від 2,4 до 5 ГГц. Вплив електромагнітного випромінювання, різновидом якого є радіохвилі, залежить від потужності джерела, тривалості його роботи і відстані до людини.

wi-fi небезпека

У порівнянні з іншими випромінювачами (телевізором, мобільним телефоном, мікрохвильовкою), роутер має найнижчі показники.

Але, якщо врахувати, що пристрій працює цілодобово і знаходиться близько від місця роботи і відпочинку людей, то може спостерігатися шкідливий вплив на організм людини, особливо дитини:

  • розлад сну;
  • неуважність;
  • зниження працездатності.

Ці симптоми є наслідком спазму судин головного мозку через вплив радіовипромінювання.

Економія електроенергії

Пристрій відноситься до малопотужних технічних засобів. Споживана потужність коливається від 4 до 15 Ватт на годину. При безперервній роботі протягом 30 днів витрата електроенергії складе від 2,8 до 10,8 кВт * год. Енергоспоживання залежить від інтенсивності закачування трафіку і його розподілу з використанням Wi-Fi.

З огляду на незначний обсяг споживання, відключення роутера від електромережі не робить істотного впливу на витрати по електроенергії.

Так чи варто вимикати роутер вночі

Якщо неможливо розташувати в житловому приміщенні маршрутизатор на безпечній для здоров’я відстані, то його слід відключати на нічний час. При цьому треба пам’ятати, що електронні пристрої конструюються з розрахунком на постійну роботу. Пояснюється це чутливістю електроніки до перепадів напруги і електричного струму.

Включення і вимикання електроприладу супроводжується піковими показниками електричного струму і стрибками напруги. Некоректне (недбале) вимикання штекера з гнізда призводить до виходу з ладу цієї деталі. Висмикування вилки з розетки може викликати іскровий розряд. Кнопки «Вкл.» / «Вимк.» не розраховані на тривалі маніпуляції.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button