Статті

Як роздратувати та налякати телефонних шахраїв: все законно

Багатьом громадянам часто надходять дзвінки з приватних номерів, де в ході розмови співрозмовник представляється працівником банку або мікрофінансової організації. Однак подібні дзвінки далеко не завжди є діяльністю шахраїв. Деякі офіційні кредитні організації ведуть таким агресивним чином рекламну діяльність. Є два простих попередження, які відлякують і злять телефонних шахраїв і розповсюджувачів нав’язливої ​​реклами.

Якщо вас дістали шахраї, читайте далі

Якщо на телефон надто часто надходять дзвінки з різних номерів, а після початку розмови співрозмовник представляється працівником банківської організації або намагається продати що-небудь, то позбутися від цієї проблеми досить легко.

На всіх смартфонах – і під управлінням операційної системи Android, і під iOS, існує функція блокування вхідних. Звичайно, шахраї та розповсюджувачі постійно змінюють використовувані номери. Але, якщо протягом деякого часу спостерігається тенденція застосування повторних номерів, то, заблокувавши їх всі, можна буде назавжди позбутися нав’язливих дзвінків.

Причому той, хто телефонує не знатиме цього. Для нього виклик буде закінчуватися коротким гудками, як ніби лінія співрозмовника зайнята. Насправді ж телефон буде автоматично скидати вхідні дзвінки з номера, занесеного в бан-лист.

Однак такий спосіб працює не завжди. Номери можуть змінюватися через IP-телефонію, та й число тих, що дзвонять «рекламодавців» і «працівників банку» може досягати кількох десятків. В такому випадку позбутися від дзвінків можна за допомогою універсальних фраз.

Що говорити, щоб шахраї від вас відчепились одразу і назавжди

Діяльність телефонних шахраїв настільки поширилася, що більшість громадян навіть не намагаються позбутися нав’язливих дзвінків, а скидають виклик або не беруть телефон. У такому режимі «оборони» дуже легко пропустити важливий дзвінок від реального банківського співробітника. Наприклад, повідомлення про готовність карти або про наближення терміну оплати чинного кредиту.

У таких випадках важливо вміти відокремлювати співробітників банку від шахраїв. Досить попросити його назвати свою посаду, П.І.Б. та адресу підрозділу. У 90% випадків шахрай не зможе представити цю інформацію без запинок, тоді як співробітник банку повідомить все «на автоматі».

Якщо співрозмовник не пройшов «перевірку», то можна використовувати такі формулювання:

  1. «Я записую поточну розмову». Відомості про те, що його голос записується, і в результаті може стати потенційним доказом проти нього, зіб’є зловмисника з пантелику. Швидше за все, після цього він кине трубку. Банківський співробітник цілком адекватно відреагує на це повідомлення.
  2. «Скажіть мені реквізити вашої організації, щоб я міг / могла відправити скарги у відповідні органи за незаконне використання моїх особистих даних». Це формулювання легко виявить шахраїв (як правило, у них немає ніякої організації), а також змусить кинути трубку агресивних розповсюджувачів реклами.

Якщо в ході розмови з’ясувалося, що “по той бік дроту” не телефонний зловмисник, а людин, яка представляє інтереси будь-якої організації, то можна не створювати конфліктну ситуацію, а голосно і чітко повідомити, що ви не давали згоди на використання персональних даних і відкликаєте їх. Після цього повторних дзвінків від цієї компанії чекати не варто.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button