Hardnews

Чому у Apple такий логотип? Секрет надкушеного яблука

На продукції Apple красується, мабуть, один з найбільш відомих логотипів в світі. Його популярність може посперечатися хіба що з його ж простотою. Однак мало хто знає, чому компанія, яка з самого спочатку виробляла комп’ютери, зробила вибір на користь такого незвичайного лого. Про це ми сьогодні вам і розповімо.

Хто надкусив яблуко?

Будь-яка компанія починається з назви. І слово Apple Стів Джобс вибрав не з смислових або естетичних, а з суто практичних міркувань. Він хотів, щоб його компанія стояла першою в телефонному довіднику серед всіх виробників електроніки, де вже була компанія Atari. Вибір з простих, але в той же час пам’ятних слів на «А» був невеликий, так на світло і народилася назва Apple.

Далі справа була за логотипом. І перший його варіант не прижився, незважаючи на те, що він вдало обігрував тему з яблуком Ньютона, яке символізує собою наукові відкриття і прогрес. Малюнок був дуже хитромудрим, перевантаженим деталями, а це не дуже вдале рішення для лого.

Перший логотип Apple

Тоді за справу взявся дизайнер Роб Янов. На руках у Янова був комп’ютер Apple II і ціла гора справжніх яблук, які він притягнув для експериментів з найближчого магазину. Після численних знущань над плодами дизайнер прийшов до висновку, що нічого кращого яблука, надкушеного з одного боку, просто не придумати.

Apple

На користь цього варіанту був ще й той факт, що цілий плід в стилізованому вигляді аж надто сильно нагадував помідор. Потрібно було позбутися від небажаних асоціацій. Ну і врешті-решт слово byte, що означає «укус», співзвучно слову bite – «байт». Фішка вийшла цілком пов’язаною з комп’ютерами.

Альтернативні версії

Звичайно, в такому просто символі, як яблуко, можна знайти і куди більш нетривіальні смисли. Чималою популярністю користується  теорія про те, що лого Apple – ніщо інше, як той самий заборонений плід з дерева пізнання, на який Змій колись вказав Єві. А надкушене яблуко символізує винятковість техніки бренду в очах людей і підкреслює бажання нею володіти.

Існує теорія ще цікавіше. Стів Джобс був шанувальником Алана Тьюринга – англійського математика і першопрохідника в світі електронних обчислювальних машин. Тьюринг наклав на себе руки, не витримавши переслідувань від суспільства через нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Він накачав яблуко ціанідом і помер, надкусивши його. Однак ніяких твердих доказів цієї версії походження лого Apple немає.  


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button