Стало відомо, які найстрашніші наслідки можна отримати від вірусу в комп’ютері та смартфоні

Зараз на головній

Тематика комп’ютерних вірусів завжди цікавила наших читачів. Але мало де пишуть до яких наслідків призводить зараження комп’ютерним вірусом. Віруси бувають різні і шляхи впровадження в систему теж різні.


Але поговоримо про те, які віруси найнебезпечніші для комп’ютера або смартфона.

– Вірус-шифрувальник

У попередніх версіях операційної системи Windows успішно працював вірус-шифрувальник. При зараженні системи він архівувати особливим чином папки з документами, фотографіями, відео файлами і просив грошей.

Потрібно було оплатити хакерам в біткоїнах, щоб комп’ютер розблокували, інакше повноцінно користуватися ним було не можливо.

вірус

Проте, часом і після оплати нічого не відбувалося. Зазвичай лікувалося перевстановленням операційної системи і в більшості випадків ніякі документи не піддавалися шифрування. Але тут як пощастить.

– Віруси, здатні перехопити дані для роботи з банком

Зазвичай такі віруси створюються для смартфонів і здатні перехоплювати SMS повідомлення від банків. Для комп’ютерів вони також є, шукають номери карт та інших платіжних даних і відправляють всі ці речі хакерам.

– Віруси, які шукають персональні дані та паролі від акаунтів

У них цілі різні – як правило, хакери можуть вручну розбирати те, що знайшов вірус. А раптом є компромат на власника? Наприклад, непристойні фото або відео.

Тоді вже починається шантаж. Зазвичай такі віруси засилають цілеспрямовано публічним і відомим людям. Простих людей хакерам шантажувати невигідно.

Збір логінів і паролів потрібен для того, щоб отримати доступ до будь-яких акаунтів. А раптом там щось цікаве?

Бували випадки, коли хакери зламували пошту відомих Youtube-каналів і власники платили величезні гроші (по кілька мільйонів) за повернення поштової скриньки.

– Віруси які видаляють ваші файли і папки

Раніше таких було багато: хакери просто бавилися і не отримували ніякої вигоди. Зараз таке вже рідкість, їм простіше заслати вірус-шифрувальник і отримати якусь вигоду.

– Вірус, який використовує ваш пристрій для своїх цілей

А цілі можуть бути різні. В основному хакери масово розсилають нешкідливі віруси, які просто використовують для своїх справ.

Тобто через ваш комп’ютер (рідше смартфон) відбуваються їх протиправні справи: атаки на інші сайти (ДДОС), різні спроби злому. Зловмисникам потрібно більше пристроїв, щоб у їх мережі була потрібна потужність для тієї ж самої DDOS атаки на сайти.

Також ваш пристрій може використовуватися для майнінгу криптовалют. Страшно тут те, що ваша ip адреса може бути засвічена в протиправних справах і якщо трапиться щось серйозне, то прийдуть саме до вас.

– Віруси які збирають бази для спаму

Це контакти, адреси електронної пошти та телефонні номери. Як правило, більшість додатків цим займаються, щоб якось підробити. Це, мабуть, найбільш безневинні віруси.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Сотовый оператор «Vodafone» запустил лучший тарифный план по низкой цене

Мобильный оператор Vodafone запустил лучший тарифный план по низкой цене. В частности, он позволяет абонентам получить всего за три...

Більше схожих статей