Softnews

Українцям розповіли, що потрібно знати про датчики над екраном смартфону

Над екраном сучасних смартфонів знаходиться цілий набір датчиків, які дозволяють спростити використання мобільного пристрій. Залежно від конкретної моделі телефону, кількість датчиків може бути різною.


Розповідаємо, які датчики можуть перебувати над екраном смартфона і які функції вони виконують.

Датчик світла

Датчик освітленості потрібен для того, щоб автоматично визначати рівень зовнішнього світла. Якщо в розділі “Яскравість” встановити автоматичне регулювання, телефон сам буде розпізнавати, коли яскравість потрібно збільшити, а коли зменшити.

Наприклад, якщо користувач захоче включити телефон вночі, датчик освітленості визначить, що в темряві для комфортного використання яскравість потрібно зменшити. Те ж саме стосується і яскравого сонця – чим світліше навколо, тим більшу яскравість встановить телефон, щоб зробити інформацію на екрані більш чіткою і добре помітною.

Датчик наближення

Датчик наближення використовує інфрачервоні хвилі, які визначають наближення об’єктів до екрана телефону. Це функція необхідна в двох випадках:

  1. Під час дзвінків, коли користувач підносить телефон до вуха, датчик наближення розпізнає це. Через це екран смартфону гасне. Ця дія направлена ​​не тільки на запобігання випадкових натискань, а й на економію заряду батареї.
  2. Якщо телефон знаходиться в кишені, датчик наближення не дозволить екрану включитися, навіть якщо користувач випадково натисне будь-яку з фізичних кнопок. Активувати цю функцію просто – потрібно знайти розділ “Кишеньковий режим” в налаштуваннях телефону.

датчик наближення

Набір датчиків розпізнавання особи

У багатьох смартфонах за розпізнавання особи відповідає тільки фронтальна камера. У більш вдосконалених моделях в цій операції бере участь ще й інфрачервоне підсвічування. Однак в деяких пристроях присутній цілий набір датчиків, який складається з наступних частин:

  • Інфрачервоний випромінювач. Привертає пучок інфрачервоного світла на обличчя користувача.
  • Інфрачервона камера. Зчитує структуру особи і створює зображення в інфрачервоному спектрі.
  • Проектор точок. Проектує на обличчя користувача точки, за якими відбувається розпізнавання.

Датчики розпізнавання спрямовані не на запам’ятовування самої особи користувача, а на запам’ятовування розташування точок, які проектуються на обличчя.

датчик розпізнавання обличчя

Датчик жестів

Датчик безконтактного управління жестами був створений компанією Google. Він вловлює рухи навколо телефону та ідентифікує їх. За допомогою розробки можна налаштовувати жести, які будуть відповідати, наприклад, за прийняття виклику або відключення будильника. Досить махнути рукою перед екраном телефону, щоб він розпізнав жест і виконав дію, яка було призначена в налаштуваннях. Ці сенсори використовуються в телефонах досить рідко.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button