Бізнес та акції

В роботі ПриватБанку, Ощадбанку та monobank серйозні зміни

ПриватБанк

Керівництво Національного банку України підписало постанову про зміну вимог до складання договорів між клієнтами і банками. Тепер банківським підприємствам заборонено вносити будь-які замітки в договорах дрібним шрифтом.


Дану інформацію Нацбанк опублікував на своєму офіційному сайті. Згідно із заявою, нові правила повинні виключити будь-які виверти з боку банків, які зазвичай використовуються при складанні кредитних договорів або відкритті депозитів. Зокрема, тепер в документі нічого не може бути прописано дрібним шрифтом. Тобто всі умови договору тепер повинні бути написані великими літерами і не містити виносок або позначок, які раніше вказувалися максимально непомітно для користувача.

Конкретніше – при відкритті рахунку, взятті кредиту або оформленні депозиту всі умови, прописані в документі, повинні бути написані зрозумілим шрифтом не менш 11 друкованих пунктів. Крім того банками забороняється вносити в документ будь-які пункти, які так чи інакше вводять в оману клієнта – наприклад, обмеження на можливість подати скаргу до суду. Клієнт тепер може не оплачувати послуги, які не включені в договір, а банківські підприємства не мають права змінювати умови, прописані в документі, ні в якому разі. Дані правила поширюються як на індивідуальну частину договору, так і на публічну. При цьому індивідуальний договір не може суперечити публічному.

НБУ також поставив терміни, після закінчення яких банки зобов’язані привести свою юридичну документацію в норму. Зробити це вони повинні до 27 квітня 2021 року.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Как сэкономить на ремонте телефона Xiaomi?

В минуле

В Україні впали ціни на iPhone 12. Купувати чи ні?

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle