Hardnews

5G в Україні: стало відомо, у скільки разів зросте швидкість інтернету по країні

Обговорення

Як повідомив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, під час засідання Кабінету Міністрів 11 листопада, очікується, що термін впровадження мереж п’ятого покоління в нашій країні складе близько року. Стало відомо також, у скільки разів зросте швидкість інтернету по Україні.


На яку швидкість можна розраховувати?

Михайло Федоров вважає, що завдяки масовому впровадженню стандарту 5G швидкість інтернету в нашій країні може зрости в десять-двадцять разів, а також може з’явитися можливість використовувати на одній площі більше комплектуючих, які дозволять користуватися інтернетом.

Група експертів, які повинні зайнятися розгортанням мереж п’ятого покоління в нашій країні, вже готова приступити до роботи, також очікується почати розподіл частот. Уже в наступному році будуть створені зони для тестування використання зв’язку 5G різними операторами мобільного зв’язку.

Як ми писали раніше, рішення Кабінету міністрів передбачає проведення в жовтні наступного року тендера з видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом. До кінця листопада цього року буде створено робочу групу, яка повинна визначити потенційні смуги частот і умови, на яких їх будуть використовувати. Потім в грудні буде розроблено план необхідних науково-дослідних робіт, які повинні встановити вартість радіочастотного ресурсу в діапазоні п’ятого покоління – 700 і 3400-3800 мегагерц. Наступним етапом стане проведення цих робіт в червні 2021 року. У серпні буде подано проект змін до політику уряду, що стосуються даних завдань. Нарешті, в грудні 2021 року телеком-оператори отримають права та ліцензії на використання ресурсу за підсумками жовтневого тендера. Очікується, що економіка завдяки активному впровадженню 5G дасть непогані показники зростання. У той же час Олександр Комаров, президент компанії «Київстар», засмутив абонентів своєю заявою, що прозвучала восьмого жовтня на конференції. Він вважає, що 5G навряд чи з’явиться в нашій країні раніше, ніж в кінці 2022 року.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Як знайти загублений смартфон: робочі методи

В минуле

5G в Украине: стало известно, во сколько раз возрастет скорость интернета по стране

В майбутнє

Також буде цікаво