Інші оператори

В Україні подешевшає мобільний зв’язок

НКРЗІ нарешті, з другої спроби, все-таки домоглася від українських операторів згоди на зниження ставки на інтерконект. Так що в нашій країні подешевшає мобільний зв’язок, що, безсумнівно, порадує багатьох українців.

Зниження інтерконекту: як це було

За зниження інтерконекту НКРЗІ проголосувало досить давно – ще першого вересня. На даний момент ставка становить 12 копійок за хвилину. З наступного року вона буде знижена до 10 копійок за хвилину, і з 2 022 – до восьми. Це повинно, за задумом держрегулятора, посприяти зниженню вартості мобільного зв’язку в нашій країні як такого. Нагадаємо, що першу спробу зниження ставки було заблоковано. Спочатку планувалося різке зниження – на третину, тобто до восьми копійок за хвилину, вже з першого січня наступного року. Lifecell підтримав дану ініціативу, але інші великі оператори висловилися різко проти цього заходу, і в підсумку проведення закону було заблоковано державними органами.

Відзначимо, що саме по собі зниження ставки інтерконекту ставило собі за мету в першу чергу подолати ефект «закритого клубу». В нашій країні дуже високе проникнення мобільного зв’язку – понад 130%. Це означає, що на кожного українця, включаючи немовлят і старих бабусь, які не користуються мобільними телефонами, доводиться по 1,3 сім-карти, тобто насправді майже у кожного, хто мобільним зв’язком дійсно користується, їх мінімум дві. Це ознака не високого розвитку, а швидше за некоректної тарифної політики: майже у всіх тарифних планах розмови всередині мережі безлімітні, а ось з абонентами інших мереж вони обмежені пакетом хвилин. Тому українцям доводиться використовувати сім-карти різних операторів для дзвінків на різні номери.

Ставка інтерконекту в нашій країні вже знижувалася кілька разів, і цей захід не викликало будь-яких заперечень у операторів. Проте, зараз все вийшло інакше, і НКРЗІ довелося прислухатися до операторів і їхньої думки, перш ніж проводити заплановану реформу.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button