Hardnews

В Україні подешевшає мобільний зв’язок: відомі терміни

Обговорення
Мобільні телефони

Міністерство цифрової трансформації прийняло рішення змінити оподаткування мобільних операторів.


Спонукали їх до цього дослідження у відповідній області, проведені провідними зарубіжними експертами з GSM Association (GSMA) і компанії E & Y Global. До чого це призведе, коли зміниться законодавство і подешевшає в нашій країні мобільний зв’язок?

Раніше на всі питання про подешевшання мобільного зв’язку експерти відповідали негативно. Причиною було те, що мобільний зв’язок забезпечує близько двох третин доходів вітчизняної телеком-галузі, при тому, що у нас неймовірно високе податкове навантаження. В даний момент на різні податки йде 35% доходів мобільних операторів, при цьому в країнах тієї ж Європи ця цифра становить лише 21%. Цифри такі високі, тому що, скажімо, радіочастотний спектр оподатковується нерівномірно. Так, ті радіочастоти, що придатні для введення мереж будь-якого покоління, обкладаються більш високими податками, як і фрагментовані частоти.

мобильная связь

Експерти запропонували декілька варіантів реформи. Так, можна знизити плату за користування частотами на п’ятдесят відсотків, впровадити податковий кредит на додану вартість або ж скасувати плату за радіочастотний моніторинг і перестати обкладати різні частоти різним податком.

Головне, що повинно бути враховано при реформуванні, це забезпечення фіскальної стабільності, а також внесення змін до законодавства, яке залишається на даний момент вкрай недосконалим. Якщо реформа буде успішною, то можна очікувати деякого зниження вартості мобільного зв’язку і мобільного інтернету для українців – орієнтовно на ті ж десять-чотирнадцять відсотків, якщо податки будуть приведені у відповідність з європейським рівнем. Очікувати цього, як вважають експерти, слід протягом наступного року. Тоді ж буде зменшено і ставку інтерконекту, про що ми також писали раніше.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Нічого не допомагає: дивна помилка вразила смартфони на Android

В минуле

“На дроті”: 5 найпопулярніших прийомів телефонних шахраїв

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle