Київстар

Київстар в терміновому порядку звернувся до абонентів

Компанія «Київстар» попереджає абонентів про те, що останнім часом дуже різко зросла кількість телефонних шахраїв та їхня активність. Скаргами на них оператор буквально завалений.


Новий почерк зловмисників

Телефонні шахраї постійно винаходять нові способи обману довірливих громадян. Останнім часом вони почали виманювати пароль від системи самообслуговування клієнтів «Мій Київстар» з метою викрадення коштів та здійснення інших правопорушень. Правоохоронні органи відзначають, що якщо раніше подібним шахрайством займалися в основному одинаки, які часто перебували в місцях позбавлення волі, то зараз злочинці організовують цілі підпільні «колл-центри». Середньостатистичний телефонний шахрай в наш час – вже не зек або рядовий «гопник», що займається «грівом» своїх  товаришів у тюрмі. У 2020 році вимаганням паролів та іншої секретної інформації почала активно займатися молодь, в тому числі студенти, які хочуть легких грошей і не бажають займатися чесним підробітком. Відповідно, схеми обману стали більш витонченими, шахраї краще втираються в довіру, і попастися на їх вудку тепер значно простіше.

Тепер компанія «Київстар», щоб ускладнити обман простих людей, завжди пише в одноразових СМС з кодами доступу, що їх не можна нікому передавати. Співробітники компанії ніколи у вас їх не попросять: всю інформацію, яка їм небхідно для роботи, вони і так бачать в клієнтській базі.

Київстар

Як не стати жертвою вимагання грошей

Незважаючи на те, що методи роботи шахраїв стають все більш витонченими, у них все одно зберігається певний «почерк» – то, яким саме чином вони «обробляють» потенційну жертву. Тому і заходи захисту завжди залишаються актуальними:

  • Час від часу міняйте актуальний пароль для свого облікового запису «Мій Київстар».
  • Для всіх своїх акаунтів – в соціальних мережах, системах онлайнового банкінгу та інших – завжди використовуйте різні паролі.
  • Список паролів не потрібно зберігати в електронному вигляді. Запишіть його на папері.

Також слід пам’ятати, що зловмисники зацікавлені в тому, щоб нагнітати паніку. Вони будуть загрожувати (втратою коштів, зв’язку, переведенням на невигідний тариф), кричати, вимагати постійно залишатися на зв’язку, словом, робити все, щоб у вас не було часу на те, щоб зупинитися і задуматися про те, що відбувається. Це і є той самий «почерк». Справжні фахівці колл-центрів Київстару так не спілкуються: хто там працював, знає, що за такий стиль розмови можна влетіти на непоганий штраф. Пам’ятайте про це і бережіть свої гроші.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

4 Comments

  1. За великим рахунком, найбільші шахраї – це отой самий “…Стар”. Бо а ультимативному порядку нав’язують свої послуги та примусово підвищують абонплату. Утім, чого ще чекати від російського бізнесу?

  2. Реально без відома клієнтів змінюють тарифи”заї….” ,в мене телефон на дві сімки ,але Київстар вже рік не поповнюю оскільки компанія ,занадто нахабно видирає кошти,користуюсь лайфом за 60 грн. на місяць і на стаціонарні можна і куди завгодно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button