Новини

Відкрито судову справу проти Tesla, Microsoft, Dell, Apple, Google

Конголезькі сім’ї подали в суд на компанії Apple, Google, Dell, Microsoft і Tesla, звинувачуючи їх в пособництві дитячій праці. Працюючи в темних підземних тунелях примітивними інструментами, діти здобувають кобальт для акумуляторів, які використовують в продукції перерахованих компаній. При цьому вони отримують каліцтва або гинуть.

Позов поданий у Вашингтоні правозахисною фірмою International Rights Advocates від імені 14 батьків та дітей з Демократичної Республіки Конго (ДРК). Позивачі вимагають відшкодування збитки за примусову працю і додаткову компенсацію за несправедливе збагачення, недбалість і навмисне заподіяння емоційних травм. За важку і небезпечну працю дітям платили по 2 долари в день.

Діти добувають кобальт для акумуляторів
Діти добувають кобальт для акумуляторів

Сім’ї стверджують, що їхні діти незаконно працювали на шахтах, що належать британської гірничодобувній компанії Glencore. Кобальт з рудників Glencore закуповувала бельгійська компанія Umicore, яка потім продавала його Apple, Google, Tesla, Microsoft і Dell.

Крім того, діти працювали на шахтах, що належать китайській компанії Zhejiang Huayou Cobalt, яка поставляє кобальт Apple, Dell і Microsoft, а також, ймовірно, іншим відповідачам.

Позивачі переконані, що перераховані компанії знали про стан справ і мали можливість запобігти порушенням.

Попит на кобальт за останні п’ять років зріс втричі, а до кінця 2020 року може додатково подвоїтися. Більше 60% кобальту видобувається в ДРК, одній з найбідніших країн світу.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button