lifecellНовини

Держава покарає lifecell за брехню абонентам: розкрита схема

На конкурента поскаржився «Київстар».

Антимонопольний комітет оштрафував популярного українського оператора lifecell аж на 10,5 мільйонів гривень. Третя за кількістю клієнтів стільникова компанія країни отримала «на горіхи» за нечесний піар у рекламі. За словами членів АМКУ оператор у промо-матеріалах та рекламних роликах підкреслював свої переваги досить двозначно, чим міг ввести в оману користувачів.


Рішення щодо покарання компанії lifecell регулятор виніс у середу 15 грудня. За офіційними даними оператор порушив закон про захист від недобросовісної конкуренції. У своїй рекламі lifecell стверджував, що є лідером у наданні певних видів послуг та тарифах на ці послуги.

Першою про порушення з боку конкурента повідомила компанія «Київстар». Детально розглянувши дане питання, члени АМКУ виявили, що lifecell і справді неодноразово називав себе «лідером нового покоління інтернету». у рекламі компанія акцентувала увагу на своєму покритті 4G та 5G, яке називала найкращим в Україні. При цьому lifecell спирався на певні параметри своєї мережі, замовчуючи решту технічних показників, які теж свідчать про якість інтернету.

Поглиблено дослідивши рекламу вітчизняного оператора, регулятор виокремив наступні порушення:

  • lifecell називає себе «№1 у роумінгу для інтернету», наголошуючи аудиторії на різниці між власними тарифами та тарифами конкурентів. При цьому в компанії «забули» повідомити про наявність у пакетах інший операторів додаткових послуг, що входять у вказану ціну;
  • оператор підкреслює, що є «№1 для смартфонів», маючи на увазі найбільший відсоток клієнтів зі смартфонами в порівнянні з іншими телеком-компаніями. Та глядачі можуть невірно зрозуміти таке ствердження, оскільки не володіють усією інформацією.

Через використання таких голослівних заяв про власне лідерство, які могли нашкодити репутації конкурентів, АМКУ й покарав lifecell штрафом у 10,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що у період із 2018 по 2021 рік Антимонопольний комітет не раз натякав оператору, що «він ходить по тонкому льоду». Та lifecell не прислухався до рекомендацій регулятора й не змінив рекламну стратегію.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button