Hardnews

В Україні вирішили обмежити швидкість мобільного інтернету

В Україні буде обмежена швидкість мобільного інтернету – державні органи працюють над відповідним законом. Що це за законопроект і чим саме держава аргументує дане рішення?

Якими будуть граничні показники якості зв’язку?

На даний момент НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації), спільно з мобільними операторами і Міністерством цифрової трансформації працює над законопроектом, який встановить середню швидкість мобільного інтернету. Він буде включати в себе нові вимоги до мобільних операторів, які вже пройшли стадію громадського обговорення.

Очікується, що завдяки цьому закону мобільний інтернет в нашій країні стане набагато швидше, покращиться також і його якість. Зокрема, збільшиться швидкість завантаження мобільних сторінок. Також по всій території нашої країни буде діяти гранична середня швидкість передачі даних, причому вона буде єдиною і не буде залежати від конкретного населеного пункту. Нарешті, всі без винятку мобільні оператори почнуть працювати за єдиними вимогами до якості послуг, які вони надають.

Як уточнюють представники Міністерства цифрової трансформації, проект наказу на даний момент готується до узгодження з органами державної влади. Очікується, що він вступить в дію найближчим часом.

До речі, в рамках законопроекту про моніторинг послуг стільникового зв’язку планується посилити рівень державного нагляду і контролю за якістю надання послуг мобільного зв’язку усіма мобільними операторами нашої країни. Методи для цього будуть різними, в тому числі – позапланові перевірки з боку Національної комісії. За словами експертів з Комітету з питань цифрової трансформації, держава повинна отримати механізм визначення якості мобільного зв’язку. Після цього вона зможе розгорнути повноцінний нагляд у цій сфері. Детально про даний проект ми писали в нашій недавній статті.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button