Hardnews

Приват, Моно і Ощад: українські банки почали “заморожувати” гроші клієнтів

Всі основні банки, послугами яких користуються українці, в тому числі монобанк, Ощадбанк і Приватбанк, почали заморожувати гроші своїх клієнтів. Їх вдосконалені пошукові алгоритми визначають транзакції, які здаються підозрілими, після чого банк блокує рахунок. Від помилки не застрахований ніхто – відомі казуси, коли «підозрілою» ставала транзакція розміров у жалюгідних сто п’ятдесят гривень. Як цього уникнути?

Чому рахунки блокують?

Як правило, підозрілими вважаються перекази фізичним особам з-за кордону. Можуть також викликати підозри перекази фізичним особам грошей від юридичних осіб. Нарешті, під пильну увагу банку можна потрапити через нестандартні операції для конкретного клієнта, або ж при одноманітних операціях, при яких гроші на рахунку переводяться в готівку менше, ніж за добу. При цьому часто буває так, що банки спочатку приймають гроші, які кладуться на рахунок, а потім їх блокують, коли ви намагаєтеся їх перевести.

Експерти також нагадують, що у всіх банкоматах стоять камери. Якщо один і той же чоловік постійно знімає гроші від різних компаній з різних карт, його рахунок також можуть заблокувати.

Зі зрозумілих причин, це викликає сильне обурення у простих українців. Громадяни справедливо відзначають, що які-небудь наркоторговці або терористи отримують гроші за своїми власними каналами і явно не «світять» ними в українських банках і на іменних картах, так що страждають в основному звичайні люди. Для заспокоєння громадян експерти запевняють, що алгоритми удосконалюються і шанс потрапити під випадкове блокування рахунку стає все меншим.

Щоб підтвердити законне походження грошей, потрібно мати відповідні документи. Також слід бачити різницю між блокуванням і заморожуванням рахунку. Якщо, наприклад, людина отримує зарплату в 15 тисяч гривень на місяць і раптово кладе на рахунок в банку мільйон, то ці гроші не блокуються, а просто затримуються на два дні. Протягом цього часу можна надати документи, що вказують на походження суми, наприклад, отримання спадщини, продаж якого-небудь цінного майна і так далі. Якщо надати їх відразу, проблем виникнути не повинно, запевняють фахівці.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button