Нова схема шахрайства на OLX: в українців крадуть десятки тисяч гривень

Зараз на головній

Шахраї продовжуть шукати все нові способи нажитись на довірливих користувачах торгового майданчику OLX. Цього разу запрацювала справді вишукана схема “розводу”, на яку можуть попастися навіть досвідчені користувачі. Пов’язана вона з безпечною угодою.


Виглядає вона наступним чином: На OLX розміщується товар з цікавою ціною, яка йде майже по низу ринку. Купити такий товар можна по безпечній угоді. Продавець товару зазвичай навіть готовий ще й опустити ціну.

Платіть по безпечній угоді – завтра відправимо. Тільки дайте свій номер телефону, щоб набрати вас коли це зробимо.

Після того, як ви оплачуєте товар по безпечній угоді, вам приходить смс з номеру OLX про те, що транзакція заморожена, і вам пропонується перейти в чат з спеціалістом технчного відділу на сайт типу olx.ua.international (домени бувають різні).

В цьому чаті вам повідомлять номер вашого замовлення, яке знає продавець, але у багатьох це викликає довіру, а також скажуть що потрібно зробити відміну безпечної угоди, бо гроші зависли, і потрібна оплата резервним способом. Ви робити відміну на офіційному сайті OLX, гроші вам повертають і ви відразу переконуєтесь, що це дійсно служба технічної підтримки.

Далі вам пропонують оплатити угоду резервним способом, прямо в чаті вам пропонують заповнити форму з тим же товаром, який ви хочете придбати. Після цього вам приходить смс із банку, ви вводите його тут же, і з вас знову знімається сума, яку коштує товар. Далі спеціаліст служби підтримки каже вам, що все пройшло успішно, і гроші будуть зараховані в ручному режимі, і вас буде про це повідомлено протягом 24 годин.

Через деякий час вам приходить смс від OLX про те, що знову нічого не вийшло. Оператор в чаті вибачається, і каже що гроші вам повернуть. Потім приходить форма на повернення грошей. Ви заповнюєте її, вам приходить смс з банку про підтвердження списання. Це насторожує, ви запитуєте в чаті, що це за списання, на що вам відповідають, що списання не буде, це для ідентифікації платежу. Сума в обох випадках одакова. Ви вводите дані з смс  і все, з вас уже двічі зняли за товар, а оператор швидко зникає. Тому будьте обережні, і ніколи нічого не оплачуйте на не перевірених сайтах і тим більше в чатах.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Vodafone объявил о подорожании популярного тарифного плана

Недавно мобильный оператор Vodafone огорчил украинцев сообщением о том, что один из его наиболее популярных тарифных планов вскоре значительно...

Більше схожих статей