Vodafone

Vodafone розповів про те, як “розводять” абонентів

Останнім часом кількість випадків шахрайства сильно збільшилася. Оператор Vodafone розповів про те, як найчастіше «розводять» абонентів: арсенал шахраїв досить багатий.


П’ять методів шахрайства

Перший варіант: вам приходить SMS-повідомлення, в якому повідомляється, що з вашої картки списані гроші, і вказується номер «служби підтримки». У розмові за цим номером у вас виманюють номер карти, дату дії, CVC або CVV-код.

Другий варіант схожий на перший. На ваш номер так само приходить SMS-повідомлення про те, що ваша банківська карта нібито заблокована, і вам необхідно звернутися в службу підтримки або безпеки. Надалі дія розвивається за аналогічним сценарієм – шахраї дізнаються у вас дані карти. Пам’ятайте, що справжні співробітники банку і так знають номер вашої картки і паспортні дані, а більшого їм і не потрібно.

Третя схема стара як світ, але залишається актуальною, як і раніше. Вам приходить повідомлення про те, що ви нібито виграли великий приз, наприклад, гроші, автомобіль або квартиру. У тексті СМС вказується номер телефону, при дзвінку на який у вас, знову ж випитують всю необхідну інформацію. інформацією про те, що щось виграли – автомобіль, квартиру, гроші і т.п. У тексті повідомлення вказано номер телефону, за яким з вас неодмінно почнуть витягувати різного роду інформацію. Пам’ятайте, що, як правило, абонентам, які що-небудь виграли, телефонують, а не відправляють повідомлення. І тим більше філантропів в цій справі не буває: якщо ви не брали участь ні в яких розіграшах, то навряд чи щось могли виграти.

Четвертий метод є модифікацією старого, але в умовах реалій пандемії COVID-19. Шахраї дзвонять вам, представляючись медичними працівниками, після чого повідомляють, що хтось із ваших родичів захворів на коронавірус і потребує термінової купівлі медикаментів. Гроші пропонують перевести на їх рахунок. Завжди запитайте про точні дані вашого «родича» і вимагайте покликати його до телефону.

Нарешті, поширені різні шахрайські схеми з продажу довідок про відсутність у вас COVID-19, щеплень, масок. Продавець вимагає передоплати – повної або часткової. Зрозуміло, ви нічого не отримаєте – вас просто заблокують.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Приват24 на смартфоне теперь покажет мошенников

В минуле

Vodafone рассказал о том, как “разводят” абонентов

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle