Київстар

Київстар засмутив абонентів заявою про 5G

Обговорення

Олександр Комаров, президент компанії «Київстар», засмутив абонентів своєю заявою. Він вважає, що 5G навряд чи з’явиться в нашій країні раніше, ніж в кінці 2022 року.


Так коли все-таки з’явиться 5G?

Як повідомив президент найбільшого в нашій країні оператора мобільного зв’язку, заяви чиновників про запуск мереж п’ятого покоління в 2022 році занадто оптимістичні. “Я б сказав, що це занадто рано”, прокоментував Комаров прогнози чиновників. Згідно з його заявою, Київстар розраховує оптимальні терміни введення мереж п’ятого покоління в експлуатацію, виходячи з двох показників, а саме проникнення пристроїв, які підтримують дану технологію, і досягнення межі утилізації ємності та швидкості 4G-хотспотів. Те й інше поки що не досягнуто.

Президент компанії підкреслив, що перш, ніж вводити мережі п’ятого покоління, потрібно зробити дуже багато. Наприклад, звільнити сектор радіочастот, вирішивши проблему з їх власниками. Серйозною проблемою також є радіофобія українців, що зв’язують 5G з пандемією COVID-19.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, якими держава в особі Кабінету міністрів бачить терміни введення в нашій країні 5G. Зокрема, рішення Кабінету міністрів передбачає проведення в жовтні наступного року тендера з видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом. До кінця листопада цього року буде створено робочу групу, яка повинна визначити потенційні смуги частот і умови, на яких їх будуть використовувати. Потім в грудні буде розроблено план необхідних науково-дослідних робіт, які повинні встановити вартість радіочастотного ресурсу в діапазоні п’ятого покоління – 700 і 3400-3800 мегагерц. Наступним етапом стане проведення цих робіт в червні 2021 року. У серпні буде подано проект змін до політику уряду, що стосуються даних завдань. Нарешті, в грудні 2021 року телеком-оператори отримають права і ліцензії на використання ресурсу за підсумками жовтневого тендера. Очікується, що економіка завдяки активному впровадженню 5G дасть непогані показники зростання.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

В Украине раздают бесплатно последнюю доступную Sony PlayStation

В минуле

Киевстар огорчил абонентов заявлением об 5G

В майбутнє

Також буде цікаво