Hardnews

Експерт розповів, чому в Україні не потрібні 5G мережі

Як правило, українці очікують, що введення мереж п’ятого покоління дозволить їм отримати більш високу якість зв’язку. Проте, багато експертів налаштовані не так радісно, деякі з них вважають, що 5G в нашій країні не потрібно зовсім. Чому ж вони дотримуються такої точки зору?


Мережі п’ятого покоління – потрібні чи ні?

Зрозуміло, ніхто з розсудливих людей не вірить в конспірологічні теорії щодо зв’язку 5G та COVID-19. Проте, на недоліки мереж п’ятого покоління вони все одно вказують. Наприклад, на те, що фактично потреба в 5G є тільки у виробників обладнання, а телеком-оператори і кінцеві абоненти в результаті тільки постраждають від фінансових наслідків впровадження даної технології ..

У Китаї, де 5G вводиться ударними темпами, оператори вирішили вимикати його підстанції в нічний час, тому що ними дуже мало хто користується. Є також і технічні проблеми, наприклад, те, що для хорошого сигналу в умовах міської забудови станції потрібно ставити на відстані двохсот-трьохсот метрів один від одної, тому що з підвищенням частоти хвилі зменшується дальність покриття. У нашій країні знадобиться близько десяти мільйонів вишок, щоб досягти такого ж розміру покриття, як у 4G.

Starlink

При цьому станції 5G споживають втричі більше електрики, ніж станції 4G. Підрахунки показали, що, наприклад, найбільший китайський оператор мобільного зв’язку буде змушений платити за світло в десять разів більше, ніж отримає прибуток від більш швидкого інтернету. Недавнє опитування показало, що близько трьох чвертей жителів Китаю не розуміє потреби в 5G і не збирається купувати смартфони, які її підтримують.

Нескладно уявити, які проблеми спричинить введення мереж п’ятого покоління в нашій країні, набагато біднішій, ніж Китай. Так що, вважають експерти, чекати 5G нам доведеться ще довго.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

lifecell поднимает тарифы для своих абонентов

В минуле

Эксперт рассказал, почему в Украине не нужно 5G

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle