Softnews

В “Дію” додали функцію, про яку просили українці

Обговорення

Нещодавно в популярний додаток «Дія» додали функцію, про яку давно просили українці. Це сталося згідно з постановою Кабінету міністрів України, який дозволив створити новий тип документа – цифрове свідоцтво про народження дітей у віці до чотирнадцяти років. Даний документ з’явиться в додатку вже найближчим часом, повідомляє «Айтіпедія».


Як буде виглядати новий документ?

Згідно з повідомленням Міністерства цифровий трансформації, очікується, що додаток буде відображатися в мобільному додатку та у батька, і у матері. Також разом з ним будуть відображатися інші дані дитини, наприклад, місце, де він прописаний. Юридична сила такого електронного додатка така ж, як і у його паперового аналога. Відповідні органи не можуть відмовити українцям у підтвердженні особистості дитини і не мають права вимагати паперовий аналог, повідомляють в Мінціфри.

Порядок замовлення електронного свідоцтва про народження, можливість його передачі у вигляді різних електронних копій, а також порядку застосування ПСП його формування, подання та встановлення достовірності вже затверджений відповідним законом Міністерства цифровий трансформації.

Як ми писали раніше, додаток “Дія” дозволить швидко переміщатися по Україні. Воно було введено в дію вже досить давно, і так само давно, ще в квітні, був прийнятий закон, згідно з яким паспорт, показаний в додатку, був повністю еквівалентний звичайному пред’явленим документом. Проте, все ще залишався ряд питань з приводу того, яким буде юридичне оформлення електронного документообігу. Нещодавно в цьому все-таки була поставлена ​​крапка: додаток «Дія» остаточно дозволили використовувати для посадки в літак. Поки що – тільки на внутрішніх рейсах, але все одно переміщатися по Україні з паспортом в смартфоні стало значно легше.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Redmi Note 10 Pro – найпотужніший бюджетник Xiaomi

В минуле

Apple Watch Series 6 показують неправдиві дані про стан здоров’я користувача

В майбутнє

Також буде цікаво